Կարեն Կարապետյանի և ուսանողների հանդիպմանը մասնակցում են նաև Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանը
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և «Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ ուսանողների հանդիպմանը մասնակցում են նաև  Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանը, այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է վարչապետի մամուլի քարտուղար Արամ Արարատյանը:
«Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է բողոքի ցույց անցկացնող ուսանողների ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը մասնակցում են նաև պաշտպանության և կրթության ու գիտության նախարարները»,- գրել է Ա. Արարատյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ տարկետում պահանջող ուսանողները նախ հրաժարվել էին հանդիպել վարչապետի հետ առանց լրատվամիջոցների ներկայության, ապա համաձայնել` պայմանով, որ հանդիպումից հետո իրենց կտրամադրվի դրա չմոնտաժված տեսանյութը:

Виген Саркисян и Левон Мкртчян участвуют во встрече премьер-министра со студентами
Во встрече премьер-министра Карена Карапетяна со студентами-членами инициативы «Во имя развития науки» участвуют также Виген Саркисян и Левон Мкртчян, об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь премьер-министра Арам Араратян.
«Премьер Карен Карапетян принял представителей студентов, проводящих акцию протеста. Во встрече участвуют министры образования и науки и обороны», - написал Арам Араратян.
Ранее сообщалось, что требующие отсрочку от армии студенты вначале отказались встречаться с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном без присутствия представителей СМИ. Однако затем они согласились на встречу, с условием, что после встречи им будет предоставлена несмонтированная видеозапись встречи.