Մենք լավ ենք, շարունակելու ենք հացադուլը. Դավիթ Պետրոսյան
Ուսանողների հայտարարած հացադուլը շարունակվելու է, այս մասին «Ազատություն» ռ/կ եթերում ասաց «Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ, ԵՊՀ լսարաններից մեկում հացադուլ հայտարարած Դավիթ Պետրոսյանը:
«Նախագծի այսօրվա քվեարկությամբ շարունակվում է այն վարքագիծը, որի մասին մենք նշում էինք: Նախնական տրամադրվածությունն այնպես է, որ ինչ էլ լինի, ինչ չլինի, օրենքն ընդունվելու է: Ավելի մտահոգիչ է այն հանգամանքը, որ դա անում է ոչ միայն կոնկրետ կառավարության ներկայացուցիչ, այլ` ԱԺ-ն, որը ներկայացուցչական մարմին է` պատասխանատու, հաշվետու ժողովրդի առաջ: Այս ամենն ուղղակի խորացնում է անջրպետը ժողովրդի և Ազգային ժողովի միջև», - ասաց Դավիթ Պետրոսյանը:
Ուսանողն ընդգծեց` բովանդակային առումով իրենց այնպես էլ ոչ ոք չպատասխանեց:
«Նպատակը բովանդակային չէ, պետք էր ընդունել, ընդունեցին», - ասաց Դավիթ Պետրոսյանն`ավելացնելով.
«Մենք լավ, ոչ մի բանի կարիք չունենք, հացադուլը շարունակելու ենք»:
Ուսանողի խոսքով` իշխանությունից ոչ ոք դեռևս կապ չի հաստատել իրենց հետ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի դեմ պայքարող ուսանողական շարժման 5 անդամներ փակվել են ԵՊՀ լսարաններից մեկում և հացադուլ հայտարարել: Նրանից մեկի ինքնազգացողությունը երեկոյան վատացել և նա հեռացվել է լսարանից: 4 ուսանող շարունակում է հացադուլը:

У нас все хорошо, продолжаем голодовку – Давид Петросян
Студенты будут продолжать объявленную голодовку, об этом заявил сегодня в эфире Радио «Азатутюн» член инициативы «Во имя развития науки», объявивший в одной из аудиторий Ереванского государственного университета (ЕГУ) голодовку Давид Петросян.
«Сегодняшнее голосование по законопроекту – продолжение того поведения, о котором мы говорили. Предварительный настрой был таким, что закон должен быть принят, что бы ни произошло. Вызывает большую обеспокоенность то обстоятельство, что это делает не только конкретный представитель правительства, а Национальное Собрание, которое является представительским органом, подотчетными народу. Все это просто углубляет водораздел между народом и Национальным Собранием», - сказал Давид Петросян.
Студент отметил, что в содержательном плане им так никто и не ответил.
«Цель не была содержательной, нужно было принять – они приняли», - сказал Давид Петросян, добавив:
«У нас все хорошо, ни в чем не нуждаемся, продолжаем голодовку».
По словам студента, никто из представителей власти пока не устанавливал с ними связь.
Ранее сообщалось, что пятеро их протестующих против нового проекта закона «О военной службе и статусе военнослужащего» и предусмотренной отмены отсрочки от службы в армии студентов объявили бессрочную голодовку в одной из аудитории Ереванского государственного университета (ЕГУ). Самочувствие одного из студентов вчера поздно вечером резко ухудшилось, была вызвана скорая помощь и его вывели из аудитории. Четверо студентов продолжают голодовку.