Իսրայելի ոստիկանությունը թանկ նվերներ ստանալու գործով հարցաքննել է Նեթանյահուին
Իսրայելի ոստիկանությունը հարցաքննել է վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին թանկ նվերներ ստանալու գործով հետաքննության շրջանակում,  հայտնում է The Times of Israel-ը՝ հղում անելով ոստիկանության հաղորդագրությանը։
Նեթանյահուին կասկածում են պրոդյուսեր Արնոն Միլչանին աջակցելու մեջ, ով, շրջանցելով բոլոր ատյանները, ստացել է ամերիկյան երկարաժամկետ վիզա։ Պրոդյուսերը վարչապետին բերել է սիգարներ, շամպայն և շքեղության իրեր։
Կառավարության ղեկավարը չի հերքում, որ Միլչանն իրեն նվերներ է բերել, սակայն ասում է, որ նվերների հիմքում ընկած է հին ընկերությունը, այլ ոչ թե ծառայությունները։

Израильская полиция допросила Биньямина Нетаньяху
Премьер-министр Биньямин Нетаньяху был допрошен полицией в рамках расследования о получении им дорогостоящих подарков, сообщает The Times of Israel со ссылкой на заявление полиции, передает Kommersant.ru.
Господина Нетаньяху подозревают в том, что он мог помочь продюсеру Арнону Мильчану в обход всех инстанций получить долгосрочную визу США в обмен на дорогие подарки — в частности, сигары, шампанское и предметы роскоши.
Премьер не отрицает, что господин Мильчан дарил ему дорогие подарки, но «как старому другу», не в обмен на услуги.