Հաշվի առնելով, որ Հովիկ Աբրահամյանը զբաղվածության խնդիր ունի, կարող ենք գիդ նշանակել «Հաղթանակի» զբոսայգում. Նիկոլ Փաշինյան
20/11/2017 11:57
Ասում են չէ, որ Հայաստանը թանգարան է՝ բաց երկնքի տակ, հիմա «Հաղթանակ» զբոսայգին և նրա հարակից տարածքները թանգարան են՝ բաց երկնքի տակ, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդարադռնալով Մոնումենտի հարակից տարածքում առկա շքեղ առանձնատներին։
Վերջինս կատակեց, որ դրանք շատ կարևոր նշանակություն ունեն տուրիզմի զարգացման համար:
«Մենք կարող ենք լինել առաջին պետությունը, որ պաշտոնապես կոռուպցիայի թանգարան ունենք բաց երկնքի տակ: Հաշվի առնելով, որ Հովիկ Աբրահամյանը զբաղվածության խնդիր ունի, կարող ենք այդտեղ գիդ նշանակել»,- նշեց նա։
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Աղվան Վարդանյանն էլ, անդրադառնալով  «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորների հայտարարություններին, թե այդ դղյակները կառուցվել են գազի մոնոպոլիայի արդյունքում, անհրաժեշտ է համապատասխան կառույցներում ստուգումներ անցկացնել, ասաց, որ տասնյակ ու տասնյակ հազարավոր դղյակներ կան և դրանք միայն Մոնումենտում չեն։
«ԲՀԿ տեսակետն է, իրենց մոտեցումներն են, եթե ուզում են այդ հարցերով զբաղվել, թող զբաղվեն, բայց թող ընդհանուր պատկերով զբաղվեն», - նշեց պատգամավորը։
Լրագրողների դիտարկմանը, թե Մոնումենտից բացի ուրիշ որտեղ մեծ դղյակներ կան, Աղվան Վարդանյանն արձագանքեց. «Աչքերդ բաց, կտեսնես»։

Никол Пашинян: Армения может стать первым государством, имеющим официально музей коррупции под открытым небом
20/11/2017 12:46
Говорят, что Армения – это музей под открытым небом, можно ли назвать Парк Победы и прилегающие к нему территории музеем, заявил сегодня на брифинге руководитель парламентской фракции «Елк» Никол Пашинян, касаясь роскошных особняков в районе «Монумент».
Депутат, шутя, отметил, что видимо, они имеют очень важное значение для развития туризма.
«Мы можем стать первым государством, имеющим официально музей коррупции под открытым небом. Учитывая, что у Овика Абраамян есть проблема занятости, можем назначить его там гидом», - отметил Пашинян.
Секретарь фракции АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян, касаясь заявлений депутатов фракции «Блок Царукян» о том, что эти особняки были построены в результате монополии в сфере газораспределения и газоснабжения и необходимо провести проверки в соответствующих структурах, заявил, что есть десятки тысяч особняков, они не только в «Монументе».
«Это точка зрения партии «Процветающая Армения», их подход, если хотят заниматься этим вопросом, пусть занимаются, но при этом с учетом всей картины», - отметил депутат.
На замечание журналистов, где кроме территории «Монумента» есть подобные особняки, Агван Варданян ответил: «Откройте шире глаза и увидите».