Հունաստանում միգրանտներով մեքենան անդունդն է ընկել
Հունաստանի հյուսիսում այս գիշեր չորս ապօրինի միգրանտ է մահացել, երբ ոստիկանության հետապնդումներից հետո նրանց մեքենան անդունդն է ընկել, հայտնում է Աթենքի լրատվական գործակալություններից մեկը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Արտակարգ դեպքը տեղի է ունեցել Նեա Պերամոս քաղաքի մերձակայքի Կավալա–Սալոնիկ ճանապարհին։
Միգրանտներին տեղափոխող մեքենայի վարորդը ոստիկանության պահանջով կանգ չի առել և փորձել է թաքնվել։ Բարձր արագությամբ նա փորձել է անցնել հողային ճանապարհը, բայց անդունդն է ընկել։
Մահացել է 4 մարդ, ծանր վիճակում 1 մարդ և թեթև վնասվածքներով ևս 4-ը՝ հոսպիտալացվել է, հաղորդում է գործակալությունը։
Մեքենայում, ընդհանուր առմամբ, եղել է 9 մարդ, որից 8-ը՝ ապօրինի միգրանտներ, և նրանց տեղափոխող վարորդը։ Ոստիկանության տեղեկատվության համաձայն՝ տեղափոխողը նույնպես միգրանտ էր, նա ժամանակավոր կացարան է խնդրել և ստացել։ Ավտոմեքենան պատկանել է Պակիստանի քաղաքացիություն ունեցող Աթենքի բնակչի։

В Греции машина с мигрантами упала с обрыва
Четверо нелегальных мигрантов погибли на севере Греции минувшей ночью, когда их автомобиль упал в пропасть после полицейской погони, сообщает РИА Новости со ссылкой на Афинское агентство новостей АМНА.
ЧП произошло на дороге Кавала-Салоники возле города Неа Перамос.
Водитель автомобиля, перевозивший мигрантов, не остановился по требованию полиции и попытался скрыться. На большой скорости водитель хотел съехать на грунтовую дорогу, но сорвался в пропасть.
Погибли четыре человека, один госпитализирован в критическом состоянии и четверо — с незначительными травмами, сообщает агентство.
Всего в машине находились девять человек — восемь нелегальных мигрантов и их перевозчик, который был за рулем. По информации полиции, перевозчик также был мигрантом, он просил и получил временное убежище. Владельцем автомобиля является житель Афин с пакистанским гражданством.