«Արտֆուդ» գործարանի բաժնետոմսերի 75 տոկոսը վաճառվել է
«Ավիլոն» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Կամո Ավագումյանի նախաձեռնությամբ հայաստանյան «Էմ Բի Կապիտալ» ընկերությունը ձեռք է բերել «Արտֆուդ» Արտաշատի պահածոների գործարանի բաժնետոմսերի 75 տոկոսը։
Արտադրության արդիականացման համար ներդնելով շուրջ 3 մլն ԱՄՆ դոլար՝ «Էմ Բի Կապիտալը» ծրագրում է կրկնակի ավելացնել արտադրության ծավալները՝ ընդլայնելով իրացման աշխարհագրությունն ու ամրապնդվելով առկա շուկաներում։
Առաջիկա աﬕսների ընթացքում կստեղծվի շուրջ 100 նոր աշխատատեղ, տեղեկացնում է Արտաշատի պահածոների գործարանի մամուլի ծառայությունը:

Компания «Эм Би Кэпитал» приобрела 75 процентов акций консервного завода «АртФуд»
По инициативе председателя совета директоров компании «Авилон» Камо Авагумяна местная компания «Эм Би Кэпитал» приобрела 75 процентов акций Арташатского консервного завода «АртФуд».
Как сообщает пресс-служба Арташатского консервного завода, компания «Эм Би Кэпитал» предусматривает инвестиции в размере 3 млн долларов для модернизации производства, в результате чего ожидается наращивание объемов производства в 2 раза, в том числе за счет расширения географии и углубления работ на действующих рынках.
Для обеспечения конкурентоспособности на новых рынках планируется расширение ассортиментной линейки, что, в свою очередь, приведет к увеличению общих объемов производства и  количества рабочих мест на 100 человек.