Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ գրասենյակի ղեկավարին
Հունվարի 15-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ ազգերի կազմակերպության ռեզիդենտ համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետոյին` Երևանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Կարևորելով Հայաստանի մասնակցությունը ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների աշխատանքներին և ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի գործունեությունը՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել պաշտոնավարման ընթացքում Բրեդլի Բուզետոյի ներդրումը Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար, Բրեդլի Բուզետոն նշել է, որ առաքելության ընթացքում մշտապես զգացել է Հայաստանի իշխանությունների բամզակողմանի առաջկցությունը։
Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած նշանակալի նպաստի համար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրեդլի Բուզետոյին պարգևատրել է արտգործնախարարության պատվո մեդալով:

Эдвард Налбандян принял координатора ООН в Армении в связи с завершением миссии
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 15 января принял координатора ООН в Армении, постоянного представителя Программы развития ООН Бредли Бузетто в связи с завершением миссии в Ереване, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Отметив важность участия Армении в работе различных структур ООН и деятельности ереванского офиса ООН, руководитель армянского внешнеполитического ведомства высоко оценил вклад  Бредли Бузетто в деле эффективной реализации программ ООН в Армении.
Поблагодарив за высокую оценку своей деятельности, Бредли Бузетто отметил, что в ходе осуществления своей миссии всегда чувствовал всестороннее содействие властей Армении.
За значительный вклад в дело реализации программ ООН в Армении Эдвард Налбандян наградил Бредли Бузетто почетной медалью МИД РА.