Գերմանիայում երեխաներ տեղափոխող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել
Գերմանիայի Բադեն-Վյուրթեմբերգ երկրամասի Էբերբախ քաղաքում երեխաներ տեղափոխող ավտոբուսը բախվել է բնակելի շենքի պատին, հայտնում է Rhein Neckar Zeitung պարբերականը:
Տուժել է 48 մարդ, որից տասը գտնվում է ծանր վիճակում, հայտնում է SWR  հեռուստաալիքը հղում անելով ոստիկանությանը: Խոսքը դպրոցական ավտոբուսի մասին, որը երեխաներին  Էբերբախից դպրոցղ էր տանում: Վարորդը թեթև վնասվածքներ է ստացել:
Միջադեպը տեղի է ունեցել առավոտյան՝ տեղական ժամանակով ժամը 07:00-ի սահմանում: Ավտոբուսը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել մի քանի ավտոմեքենայի, այնուհետև պատին:
Նշվում է, որ վթարի վայրում աշխատում են ոստիկանության, հրշեջ ծառայության և շտապօգնության աշխատակիցները: Ճանապարհն ամբողջությամբ փակ է:

В Германии автобус со школьниками врезался в стену жилого дома
Автобус с детьми въехал в стену жилого дома в немецком городе Эбербах (федеральная земля Баден-Вюртемберг), сообщило издание Rhein Neckar Zeitung.
Пострадали 48 человек, десять находятся в тяжелом состоянии, сообщил телеканал SWR со ссылкой на полицию.
По данным канала, речь идет не о школьном, а о рейсовом автобусе, который утром вез много школьников из окрестных общин в Эберхарт. Водитель получил легкие травмы.
Инцидент произошел после семи утра на улице Одельвальдштрассе. Автобус съехал с полосы, столкнулся с несколькими автомобилями и врезался в стену дома.