«Հրապարակ». Սկանդալ՝ սփյուռքահայ գործարարին «քցելու» թեմայով
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ ՍԴՀԿ վարչության անդամ, ՀՀ և Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի Մանուկ Շխրտմյանը 2011-ից պայքարում է իր նախկին գործընկերներին տված 860 հազար դոլարը վերադարձնելու համար:
«Գումարի մի մասը գոյացել է Քոչարի վրա գտնվող ներկերի խանութի վաճառքից, որի կեսը չի ստացել, մյուս մասը համատեղ հյուրանոցի վերանորոգման վրա է ծախսել և կրկին հետ չի ստացել: Խնդիրը վերջերս հասել է դատախազություն: Շխրտմյանը մեզ ասաց, որ իր նախկին գործընկերների թիկունքին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ են, և խոստացավ առաջիկայում անուններ տալ», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: Назревает скандал в связи с попыткой «кинуть» предпринимателя из диаспоры
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что член правления СДПГ, гражданин Армении и Великобритании Манук Шхртмян с 2011 года пытается вернуть отданные своим партнерам 860 тысяч долларов.
«Часть этой суммы образовалась от продажи магазина красок на улице Кочара, половину которой он так и не получил. А другая часть была потрачена на ремонт совместной гостиницы и опять не была получена обратно. Этим вопросом недавно начала заниматься прокуратура. Как сообщил нам Шхртмян, за спиной его бывших партнеров стоят высокопоставленные должностные лица,  обещав назвать вскоре их имена», - пишет издание.