Նիկոլ Փաշինյանը Լևոն Տեր-Պետրոսյանին հրավիրել է մասնակցելու մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներին
14/02/2018 11:47
ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին մասնակցելու «Ելք»-ի նախաձեռնությամբ ԱԺ-ում կազմակերպվելիք մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներին:
«Քիչ առաջ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին հղեցի հետևյալ նամակը․
«ՀՀ առաջին նախագահ,
«Հայ ազգային կոնգրես»
կուսակցության նախագահ
Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին.
Հարգելի պարոն Տեր-Պետրոսյան.
Ս/թ փետրվարի 23-ին, ժամը 11-ին ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության որոշմամբ տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ՝ «2008 թվականի մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ» ԱԺ հայտարարության Խ-244-25.01.2018-ՊԻՄԻ-013/0 նախագծի վերաբերյալ։
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության ներկացացուցիչներին և անձամբ Ձեզ հրավիրում եմ մասնակցելու լսումներին։ Նշեմ նաև, որ ցանկության դեպքում «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության ներկայացուցիչը կարող է հանդես գալ զեկուցմամբ», - ասված է Փաշինյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:։

Никол Пашинян пригласил Левона Тер-Петросяна принять участие в парламентских слушаниях вокруг событий 1 и 2 марта
14/02/2018 12:51
Руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян пригласил Левона Тер-Петросяна принять участие в организованных по инициативе фракции 23 февраля в Национальном Собрании Армении парламентских слушаниях вокруг событий 1 и 2 марта 2008 года.
«Немногим ранее я отправило Левону Тер-Петросяну письмо», - сообщил на своей странице в Facebook Никол Пашинян.
«Решением фракции «Елк» 23 февраля, в 11:00, в Национальном Собрании Армении состоятся парламентские слушания в связи с проектом заявления НС РА «О событиях 1 и 2 марта 2008 года».
Приглашаем представителей «Армянского национального конгресса» и лично Вас участвовать в слушаниях. Отмечу, что в случае желания, представитель «Армянского национального конгресса» может выступить с докладом», - говорится в письме Пашиняна.