Թրամփը հանդես է եկել հատուկ ելույթով՝ Ֆլորիդայի դպրոցում հրաձգությունից հետո
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ֆլորիդայի Պարկլդանդի դպրոցում հրաձգությունից հետո հանդես է եկել հատուկ ելույթով: Այս մասին հաղորդում է Reuters- ը:
Թրամփը նշել է, որ մտադիր է հանդիպել տուժածների և նահանգի տեղական իշխանությունների հետ:
Նա նաև ասել է, որ ոչ մի երեխա կամ ուսուցիչ չպետք է վտանգ զգա ամերիկյան դպրոցում: Այս առումով նրա վարչակազմը կաշխատի, որպեսզի դպրոցական անվտանգությունը բարելավվի:
«Մենք պետք է միասին աշխատենք, որպեսզի մեր երկրում մշակույթ ստեղծվի, որը կենթադրի կյանքի արժանապատվության հարգանք, որը նպաստում է մարդկանց միջև խորը և կարևոր կապերի ստեղծմանը», - ասել է Թրամփը՝ ելույթ ունենալով Սպիտակ տանը:

Трамп выступил со спецобращением после стрельбы в школе во Флориде
Президент США Дональд Трамп выступил со спецобращением после стрельбы в школе Паркленда во Флориде. Об этом сообщает Reuters.
Трамп заявил, что планирует встретиться с жертвами и местными властями штата.
Он также сказал, что ни один ребенок или учитель не должен чувствовать себя в опасности в американской школе. В связи с этим его администрация будет работать над повышением школьной безопасности.
«Мы должны работать вместе, чтобы создать в нашей стране культуру, подразумевающую уважение к достоинству жизни, которое способствует созданию глубоких и важных связей между людьми», – сказал Трамп, выступая в Белом доме.