Մեծ Բրիտանիան կարտաքսի 23 ռուսաստանցի դիվանագետի
Մեծ Բրիտանիան «Սկրիպալի գործի» պատճառով երկրից կարտաքսի 23 ռուսաստանցի դիվանագետի: Այս մասին հայտարարել է երկրի վարչապետ Թերեզա Մեյը՝ ելույթ ունենալով խորհրդարանում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Բրիտանիան կդադարեցնի Ռուսաստանի հետ բոլոր երկկողմ շփումները, իսկ բարձրաստիճան պաշտոնյաները և թագավորական ընտանիքի անդամները Ռուսաստան չեն մեկնի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը: Երկիրը հետ է կանչել նաեւ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի Լոնդոն այցելելու հրավերը:
Դրանից զատ, Մեյը հայտարարել է, որ Լոնդոնը կուժեղացնի մասնավոր օդանավերի հսկողությունը և կխստացնի մաքսատան ստուգումները:

Британия вышлет 23 российских дипломата
Великобритания вышлет из страны 23 российских дипломата из-за «дела Скрипаля». Об этом заявила премьер-министр Тереза Мэй, выступая перед парламентом, передает РИА Новости.
Британия приостановит все двусторонние контакты с Россией, а высокопоставленные чиновники и члены королевской семьи не приедут на чемпионат мира по футболу в Россию. Также страна отозвала приглашение главе российского МИД Сергея Лаврова посетить Лондон.
Кроме того, Мэй объявила, что Лондон усилит контроль частных самолетов и ужесточит проверки на таможне.