Պուտինը պատմել է, որ ստիպված է եղել ամառանոցում զենքը ձեռքին քնել
Վլադիմիր Պուտինը հաստատել է, որ 1990-ականներին Սանկտ Պետերբուրգում  աշխատելու ժամանակ ինքը երբեմն ստիպված է եղել քնել զենքը ձեռքին, հայտնում  է РИА Новости-ն։
Պուտինի մասին Անդրեյ Կոնդրաշովի փաստագրական ֆիլմի երկրորդ մասում նախագահի ընկեր Սերգեյ Ռոլդուգինն էր պատմել Պուտինի կյանքից նման մի դրվագի մասին։
Նախագահը, մեկնաբանելով այդ դեպքը, նշել է, որ «ավազակային Պետերբուգի մասին» շատ հորինված բաներ են ասում, բայց ընդհանուր առմամբ «իրավիճակը մարտական է եղել»։
«Ես իմ ամառանոցում պառկում էի քնելու զենքով, դա ճշմարտություն է։ Բայց ժամանակներն էին այդպիսին», - ասում է Պուտինը։

Путин рассказал, как ему приходилось спать на даче с ружьем
Владимир Путин подтвердил, что во времена работы в Санкт-Петербурге в 1990-е годы ему приходилось спать с ружьем, передает РИА Новости.
Во второй части документального фильма Андрея Кондрашова про главу государства его друг Сергей Ролдугин рассказал о таком эпизоде из жизни Путина.
Президент, комментируя этот случай, отметил, что о «бандитском Петербурге» говорят много надуманного, но в целом «ситуация была боевой».
«Я у себя на даче ложился с помповым ружьем спать, это правда. Но времена были такие. Береженого Бог бережет», — сказал Путин.