Ֆիլիպիններում թեթև շարժիչով օդանավ է կործանվել
Ֆիլիպիններում օդանավի կործանման հետևանքով յոթ մարդ է մահացել, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  CNN Philippines հեռուստաալիքին։
Հաղորդվում է, որ օդանավի կործանումը տեղի է ունեցել  շաբաթ  Բուլական նահանգում։ Օդանավը հետևում էր Պլարիդել-Լաոագ երթուղուն։ Օդանավում վեց ուղևոր ու մեկ օդաչու է եղել։
Ֆիլիպինների քաղավիացիայի կազմակերպությունը հայտնում է, որ Piper PA-23 Apache օդանավը շահագործում էր Lite Air Express ավիաընկերությունը։
«Բոլոր օդանավերը, որոնք շահագործում է Lite Air Express ընկերությունը, չվերթներ չեն կատարում ու սպասում են միջադեպի հետաքննության արդյունքներին», - հավելել է քաղավիացիայի կազմակերպության ներկայացուցիչ Էրիկ Ապոլոնիոն։

Легкий самолет разбился на Филиппинах
Семь человек погибли в результате крушения самолета на Филиппинах, сообщает  РИА Новости   со ссылкой на телеканал CNN Philippines.
По данным телеканала, крушение воздушного судна произошло 17 марта в провинции Булакан. Самолет следовал по маршруту Пларидел — Лаоаг. На борту находились шесть пассажиров и пилот.
Как сообщает Организация гражданской авиации Филиппин, самолет Piper PA-23 Apache находился в эксплуатации авиакомпании Lite Air Express.
«Все самолеты, эксплуатируемые Lite Air Express, находятся на земле в ожидании результатов расследования инцидента», — добавил представитель Организации гражданской авиации Эрик Аполонио.