ՄքՔեյնը քննադատել է Թրամփին Պուտինին շնորհավորելու համար
Ամերիկացի հանրապետական սենատոր Ջոն ՄքՔեյնը քննադատել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որ նա շնորհավորել է  Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանում կայացած նախագահին ընտրություններում հաղթելու առթիվ, հայտնում է «Известия»-ն:
«Պուտինին շնորհավորելով՝ Թրամփը վիրավորել է յուրաքանչյուր ռուս քաղաքացու, որին զրկել են ազատ ու արդար ընտրություններում քվեարկելու իրավունքից», - քաղաքական գործչի խոսքերը մեջբերում է նրա կայքը:
Ամերիկացի նախագահը «հանդես չի գալիս որպես ազատ աշխարհի առաջնորդ՝  կեղծ ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ շնորհավորելով բռնապետերի»:

Маккейн раскритиковал Трампа за поздравление Путина
Сенатор-республиканец Джон Маккейн резко раскритиковал президента США Дональда Трампа, поздравившего российского лидера Владимира Путина с победой на выборах, передает «Известия».
«Поздравив Путина, Трамп оскорбил каждого жителя России, кому отказали в праве голосовать на свободных и честных выборах для определения будущего их страны», — приводятся слова политика на его сайте.
Маккейн также заявил, что американский президент «не ведет за собой свободный мир, поздравляя диктаторов, выигравших фальшивые выборы».