Թրամփը շնորհավորել է Պուտինին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ և շնորհավորել նրան նախագահի ընտրություններում հաղթելու կապակցությամբ, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Կրեմլի հաղորդագրությունից հետո  Սպիտակ տունը ևս հաղորդագրություն է տարածել երկու երկրների ղեկավարների զրույցի վերաբերյալ, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
«Առաջնորդները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս վիճակը և պայմանավորվել շարունակել երկխոսությունը ընդհանուր ազգային անվտանգության ոլորտի  առաջնահերթությունների և մարտահրավերների վերաբերյալ», - ասվում է ամերիկյան վարչակազմի հաղորդագրության մեջ:
Թրամփը գոհ է մնացել  ՌԴ նախագահի հետ բանակցություններից, նաև չի բացառել, որ մոտ ապագայում կարող է հանդիպել Վլադիմիր Պուտինի հետ:

Трамп поздравил Путина с победой на выборах
Президент США Дональд Трамп провел телефонные переговоры с российским лидером Владимиром Путиным и поздравил его с победой на выборах президента РФ, передает Кремль.
Вслед за сообщением Кремля Белый дом также опубликовал сообщение о беседе Трампа и Путина, пишет Gazeta.ru.
«Лидеры обсудили состояние двусторонних отношений и условились продолжать диалог об общих приоритетах и вызовах в сфере национальной безопасности», — говорится в сообщении администрации американского президента.
Трамп остался доволен переговорами с президентом РФ, а также не исключил, что в недалеком будущем он может встретиться с Владимиром Путиным.