Թրամփը խոսել է Ռուսաստանի կարևորության մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ նախընտրելի է Ռուսաստանի հետ ունենալ լավ հարաբերություններ: Թրամփը դրանով է բացատրել այն, որ Վլադիմիր Պուտինին շնորհավորել է ընտրություններում հաղթելու առթիվ: Համապատասխան գրությունը ԱՄՆ-ի ղեկավարն արել է իր Twitter-ում, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
«Ես զանգահարեցի նախագահ Պուտինին, որպեսզի շնորհավորեմ նրան ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ. անցյալում Օբաման նույնպես զանգահարել է նրան: Ֆեյքային լրատվամիջոցները խելագարվել են, քանի որ ցանկանում էին, որ ես քննադատեմ նրան: Նրանք իրավացի չեն: Ռուսաստանի և մյուսների հետ լավ հարաբերություններ ունենալը վատ չէ», - գրել է Թրամփը:
ԱՄՆ նախագահի համոզմամբ՝ Մոսկվան կարող է Վաշինգտոնին օգնել «լուծելու Հյուսիսային Կորեայի, Սիրիայի, Ուկրաինայի, ԻՊ-ի (Ռուսաստանում, և մի շարք այլ երկրներում արգելված), Իրանի և նույնիսկ սպառազինությունների վերահաս մրցավազքի հետ կապված խնդիրները»:
ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի նախագահները մարտ 20-ին հեռախոսազրույց են անցկացրել ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ:

Трамп рассказал о важности России для США
Президент США Дональд Трамп считает, что с Россией лучше иметь хорошие отношения. Этим он объяснил то, что поздравил с победой на выборах Владимира Путина. Соответствующие записи американский лидер сделал в своем Twitter, сообщает Lenta.ru.
«Я позвонил российскому президенту Путину, чтобы поздравить его с победой на выборах — в прошлом Обама тоже ему звонил. Фейковые СМИ сходят с ума, потому что они хотели, чтобы я его раскритиковал. Они неправы! Ладить с Россией и другими — это хорошо, а не плохо», — написал Трамп.
По убеждению президента США, Москва может помочь Вашингтону «решить проблемы с Северной Кореей, Сирией, Украиной, ИГ (группировка запрещена в России — прим. Ленты.ру), Ираном и даже предстоящей гонкой вооружений».