Առնվազն 13 մարդ է մահացել Վիետնամի բնակելի համալիրում բռնկած հրդեհից
Առնվազն 13 մարդ է մահացել, մոտ 30-ը՝ տուժել Վիետնամի Հոշիմին քաղաքի բազմահարկ բնակելի համալիրում բռնկած հրդեհից, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով Associated Press լրատվական գործակալության:
Մարդկանց մեծ մասը մահացել է ծխախեղդ լինելուց, ոմանք լուսամուտներից ցած են թռել մեծ բարձրությունից:
Բնակելի համալիրը գտնվում է Հոշիմինի հարավում և ներառում Է 14-ից մինչև 20 հարկ բարձրությամբ երեք շենք, որոնցում գտնվում է ավելի քան 700 բնակարան:
Նշվում է, որ հրդեհն սկսվել է ստորգետնյա կայանատեղում վաղ առավոտյան, երբ բոլորը դեռ քնած են եղել: Տուժածներից շատերը հայտարարել են, որ չի գործել հրշեջ ազդանշանը, և իրենք այդ մասին իմացել են, միայն այն ժամանակ, երբ ծուխն ու կրակը հասել են մինչև իրենց բնակարաններ: Հրշեջներին մեկ ժամից ավելի է պահանջվել կրակի տարածումը կանգնեցնելու համար:

Не менее 13 человек погибли при пожаре в жилом комплексе на юге Вьетнама
Не менее 13 человек погибли и почти 30 пострадали при пожаре в многоэтажном жилом комплексе во вьетнамском Хошимине, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на  информагентство Associated Press.
Большинство людей погибли, задохнувшись дымом, некоторые выпрыгивали из окон с большой высоты. Жилой комплекс расположен на юге Хошимина и включает в себя три здания высотой от 14 до 20 этажей, в которых находится более 700 квартир.
Сообщается, что пожар начался на подземной парковке ранним утром, когда все еще спали. При этом некоторые из пострадавших заявили, что не сработала пожарная сигнализация, и они узнали о происходящем, лишь когда дым и огонь добрались до их жилищ. Пожарным потребовалось больше часа, чтобы остановить распространение огня.