Կառավարության 3-րդ շենքի մոտ ծեծի ենթարկված լրագրողը գլխի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ է ստացել
Այսօր առավոտյան կառավարության 3-րդ շենքի մոտ ծեծի ենթարկված «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ լրագրող Տիրայր Մուրադյանն ունի տարբեր վնասվածքներ, այս մասին «Ազատությանն» ասել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Սամվել Կարապետյանը:
«Ունի գլխի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ, ձախ կոնք, ծոծրակային հատված: Հետագա բարդություներ չեն լինի, բայց մի քանի ժամ պարտավոր ենք հսկել», - նշել է Կարապետյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի նախագահ Դանիել Իոաննիսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր, որ քաղաքացիական հագուստով երկու ոստիկան ծեծի են ենթարկել «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի լրագրող Տիրայր Մուրադյանին:

Избитый у 3-го правительственного корпуса журналист получил ушиб мягких тканей головы
Журналист общественной организации «Союз информированных граждан» Тирайр Мурадян, который подвергнут избиению у 3-го корпуса правительственного здания, имеет различные травмы, сообщил Радио Азатутюн начальник отдела реанимации медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» Самвел Карапетян.
Он отметил, что журналисту нужно оставаться под медицинским наблюдением в течение 6-7 часов.
«У него ушиб мягких тканей головы в районе височно-затылочной части. На мой взгляд, предсказуемых осложнений не будет, но мы обязаны держать его под наблюдением», - сказал Карапетян.
Ранее сообщалось, что руководитель общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян написал на своей странице в Facebook, что двое полицейских в гражданской одежде подвергли избиению журналиста общественной организации «Союз информированных граждан» Тирайра Мурадяна.