«Ժամանակ». Հրայր Թովմասյանը ստեղծել է դանդաղ գործողության ական, որը պայթում է ոչ թե միանգամից, այլ ժամանակի որոշակի հատվածում
20/04/2018 09:27
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունը պետք է գնա քաղաքական լուծման, միայն թե դրա համար քաղաքական կամք է պետք, որը այս պահին իշխանությունը չունի... Պատմում են, որ 2017թ. ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների հաջորդ օրը Հրայր Թովմասյանը Հանրապետական իր գործընկերներին առաջարկել է գնալ Ազատության հրապարակ և համոզվել, թե ինչպիսի անթերի Սահմանադրություն է ինքը ստեղծել, որը մի կողմից ապահովել է իշխանության վերարտադրությունը, մյուս կողմից՝ չկա հասարակական ընդվզում՝ ի տարբերություն նախորդ ընտրությունների:
Հիմա ճիշտ ժամանակն է, որ իշխանությունը Հրայր Թովմասյանին գործուղի հրապարակ, որպեսզի ցուցարարներից անձամբ տեղեկանա, թե ինչպիսի վերաբերմունք ունեն իր գլուխգործոցի նկատմամբ: Թովմասյանի արածը կոչվում է դանդաղ գործողության ական, որը պայթում է ոչ թե միանգամից, այլ ժամանակի որոշակի հատվածում, երբ թվում է, թե որևէ վտանգ չկա»:

«Жаманак»: Грайр Товмасян создал бомбу замедленного действия, которая взрывается не сразу, а через какое-то время
20/04/2018 10:25
Газета «Жаманак» пишет, что власти должны пойти на политическое решение, однако для этого нужна политическая воля, которой у них в данный момент нет.
«Рассказывают, что на следующий день после парламентских выборов 2-го апреля 2017 года Грайр Товмасян предложил своим коллегам из Республиканской партии пойти на площадь Свободы и убедиться, какую безупречную Конституцию он создал, которая с одной стороны, обеспечила воспроизводство власти, а с другой – нет общественного бунта, в отличие от прежних выборов.
Сейчас как раз время, чтобы власти командировали на площадь Грайра Товмасяна, чтобы лично узнал от митингующих, как они относятся к его шедевру. То, что сделал Товмасян, называется бомбой замедленного действия, которая взрывается не сразу, а через в какое-то время, когда кажется, что никакой опасности нет», - пишет газета.