Օր 11-րդ. Բողոքի ցույց են իրականացնում ուսանողները
Քիչ առաջ ԵՊՀ -ից մեկնարկեց ուսանողների բողոքի ցույցը: Ցույցին միացել են նաև այլ բուհերի ուսանողներ: Բժշկական համալսարանի ուսանողները բողոքի ակցիան սկսել են Աբովյան-Հերացի հատվածից:
Այս պահին ցուցարարները քայլում են Աբովյան փողոցով:
Հիշեցնենք, որ այսօր բողոքի ցույցերի 11-րդ օրն է: Այսօր ի տարբերություն նախորդ օրերի՝ բողոքի ցույցը սկսել են ուսանողները:
Երեկ «Իմ քայլը» նախաձեռնության առաջնորդ, «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը և նախաձեռնության անդամներ, պատգամավորներ Արարատ Միրզոյանն ու Սասուն Միքայելյանը ձերբակալվել են:
Նիկոլ Փաշինյանի գտնվելու մասին տեղեկություններ դեռևս չկան:
«Իմ քայլը» նախաձեռնության անդամները երեկ կոչ արեցին ցուցարարներին ցույցերը սկսել վաղ առավոտից, իսկ ժամը 22:00-ից հետո չմնալ դրսում՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով:

День 11: В Ереване на акцию протеста вышли студенты
Немногим ранее стартовала акция протеста студентов Ереванского государственного университета. К акции присоединились также студенты других вузов. Акция протеста студентов Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци стартовала с участка улиц Абовяна – Гераци.
В эти минуты митингующие шествуют по улице Абовяна.
Напомним, сегодня уже 11 день акций протестов в республике. В отличие от других дней, сегодня акцию протеста начали студенты.
Вчера депутаты парламента Армении Никол Пашинян, Арарат Мирзоян и Сасун Микаелян были задержаны по обвинению в организации и проведении незаконных массовых собраний. О местонахождении Никола Пашиняна пока информации нет.
Члены движения «Мой шаг» вчера призвали митингующих начать акции с раннего утра, а после 22:00 не оставаться на улице, исходя из соображений безопасности.