Ոստիկանությունը և ոստիկանության պետը չեն կարող սատարել որևէ կողմի
Ոստիկանությունը ապաքաղաքական կառույց է և չի հարում ու չի կարող հարել այս կամ այն շարժումների ու քաղաքական միավորների, ասված է ոստիկանության տարածած հայտարարությունում:
«Ոստիկանությունը պետության հիմնասյուներից է, պետականության, երկրի կայունության ու ներքին անվտանգության երաշխավորը և գործում է օրենքներով ու օրենքի շրջանակում:
Ոստիկանությունը և ոստիկանության պետը չեն մտնում քաղաքական գործընթացների մեջ և չեն կարող սատարել որևէ կողմի:
Կոչ ենք անում առաջնորդվել բացառապես իրավական ու տրամաբանական այս իրողություններով և մտացածին ինչ-որ բանակցությունների ու պայմանավորվածությունների մասին լուրերով չապակողմնորոշել ու թյուրիմացության մեջ չգցել հանրությանը», - ասված է հայտարարությունում:

Полиция и начальник полиции не могут поддержать какую-либо сторону
Полиция – деполитизированная структура, которая не примыкает и не может примкнуть к тому или иному движению и политической силе, говорится в распространенном полицией Армении заявлении.
«Полиция – одна из основ государственности, гарант стабильности и внутренней безопасности страны и действует по закону и в рамках закона.
Полиция и начальник полиции не вмешиваются в политические процессы и не могут поддержать какую-либо сторону.
Призываем руководствоваться исключительно этими правовыми и логическими реалиями и не вводить в заблуждение общественность слухами о каких-то вымышленных переговорах и договоренностях», - говорится в заявлении.