Այս իրավիճակը մեզ բոլորիս մտահոգում է. Ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար
Կարեն Կարապետյանի հրաժարականի մասին տեղեությունը պաշտոնապես հերքվել է և, բացի այդ, եթե խոսքը ժամանակավոր պաշտոնակատարի մասին է, ապա չի կարող խոսք գնալ հրաժարականի մասին, այլ պետք է խոսվի լիազորությունների դադարեցման մասին, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրուցյում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակար Վարդան Արամյանը:
Անդրադառնալով Էդվարդ Նալբանդյանի և Արմեն Գևորգյանի՝ Մոսկվա կատարած այցին, նա ասաց, որ տեղյակ չէ դրանից:
Վարդան Արամյանը նշեց, թե երկրում առկա վիճակը մտահոգում է բոլորին:
«Այս իրավիճակը մեզ բոլորիս մտահոգում է և երկրի համար լավագույն ելքը պետք է գտնվի: Անկախ նրանից, թե լարվածությունը, անհանգստությունը ինչ պատճառներ ունեն, պետք է ուշադիր լինենք ինֆորմացիոն հոսքերի կառավարամանը, քանի որ դա տնտեսական աճի վրա ազդում է», - ասաց նա:
Ըստ նրա՝ պետք է անել ամեն ինչ, որ այս իրավիճակից առավելագույն օգուտներով և նվազագույն վնասներով դուրս գանք:

Ситуация в стране всех беспокоит – Вардан Арамян
Информация об отставке Карена Карапетяна официально опровергнута, кроме того, если речь идет о временном исполняющем, то нужно говорить не об отставке, а о прекращении полномочий, заявил сегодня после заседание журналистам и.о. министра финансов Армении Вардан Арамян.
Касаясь визита в Москву Эдварда Налбандяна и Армена Геворкяна, министр финансов отметил, что не в курсе этого.
Вардан Арамян отметил, что ситуация в стране всех беспокоит.
«Эта ситуация всех нас беспокоит и должен быть найден лучший выход для страны. Независимо от причин напряженности, волнений, мы должны проявить внимание в вопросе управления информационными потоками, поскольку это влияет на экономический рост», - сказал он.
По словам Вардана Арамяна, нужно сделать все, чтобы выйти из этой ситуации с максимальной выгодой и минимальным потерями.
«Если мы хотим построить правовое государство, значит, мы должны придерживаться закона», - сказал В.Арамян.