Վիեննայում կասեցվել է Uber-ի աշխատանքը
Ավստրիայում Վիեննայի առևտրային դատարանը կասեցրել է Uber տաքսի ծառայության աշխատանքը երկրի մայրաքաղաքում: Դատարանը, մասնավորապես, վճռել է, որ Uber-ի աշխատանքի մեթոդները չեն համապատասխանում վիեննական տաքսիների համար սահմանված կանոններին, հայտնում է Reuters գործակալությունը` հղում անելով Taxi 40100 ընկերության հայցին:
Ընկերության փաստաբանի խոսքով՝ դատական արգելքի ցանկացած խախտման համար ամերիկյան տաքսի ծառայությանը մինչև 100 հազար եվրո տուգանք է սպառնում:
Միևնույն ժամանակ, Uber-ի ներկայացուցիչը խոստացել է փոփոխել կանոններն օրենքներին համապատասխան և նշել է, որ տաքսի ծառայությունը կրկին կաշխատի օրեր անց:

Суд Вены заблокировал работу Uber
В Австрии коммерческий суд Вены заблокировал работу сервиса такси Uber в столице страны. Об этом со ссылкой на сообщение подавшей иск компании Taxi 40100 передает в среду, 25 апреля, агентство Reuters.
В частности, суд признал, что методы работы Uber не соответствуют правилам, установленным для венских такси. По словам юриста Taxi 40100, за любое нарушение судебного запрета Uber грозит штраф до €100 тыс.
При этом представитель Uber пообещал адаптировать правила к законам и заявил, что сервис вновь заработает в течение нескольких дней.