Սամվել Բաբայանի խափանման միջոցը փոխելու համար պատգամավորներ Սասուն Միքայելյանը և Հովիկ Աղազարյանը հանդես են եկել որպես երաշխավոր
21/05/2018 12:06
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Սասուն Միքայելյանն ու Հովիկ Աղազարյանը տվել են իրենց ստորագրությունները` որպես երաշխավոր, որպեսզի դրանցով միջնորդություն ներկայացվի Սամվել Բաբայանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ:
Այս մասին Վճռաբեկ դատարանի դիմաց ընթացող բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց քաղաքագետ Անդրանիկ Թևանյանը:
«Այժմ մենք Սամվել Բաբայանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ միջնորդությունը կներկայացնենք Վճռաբեկ դատարան», - ասաց նա:
Նշենք, որ ի պաշտպանություն Սամվել Բաբայանի բողոքի ակցիաները մեկնարկել էին մայիսի 18-ին: Ակցիայի մասնակիցները պահանջում են նաև ՀՀ Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյան հրաժարականը:

Депутаты Сасун Микаелян и Овик Агазарян представили личные поручительства для изменения меры пресечения в отношении Бабаяна
21/05/2018 13:21
Депутаты парламента Армении от фракции «Елк» Сасун Микаелян и Овик Агазарян представили личные поручительства для подачи ходатайства об изменении меры пресечения в отношении Самвела Бабаяна.
Об этом объявил во время акции протеста перед зданием Кассационного суда Армении политолог Андраник Теванян.
«Сейчас мы представим в Кассационный суд ходатайство об изменении меры пресечения в отношении Самвела Бабаяна», - сказал он.
Отметим, что акция в защиту бывшего командующего Армией обороны Нагорного Карабаха Самвела Бабаяна начались 18 мая. Участники акции требуют также отставки генерального прокурора Армении Артура Давтяна.