ՌԴ ԿԲ-ն կարող արգելել հայտնի անձանց մասնակցությամբ բանկերի գովազդները
ՌԴ ԿԲ-ն ուսումնասիրում է հայտնի անձանց մասնակցությամբ  բանկային ծառայությունների վերաբերյալ գովազդներն արգելելու առաջարկը, հայտարարել է ԿԲ փոխնախագահ Դմիտրի Տուլինը՝ ելույթ ունենալով ՌԴ Պետդումայում, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
Պատգամավորներից մեկն առաջարկել է օրենսդրորեն արգելել բանկային ծառայությունների մատուցման վերաբերյալ գովազդներում հայտնի անձանց նկարահանումը:
«Հարկավոր է մտածել և քննարկել: Կարծում եմ կան գովազդներ, որոնցում երեխաների մասնակցությունն արգելված է: Արժե այդ մասին մտածել», -  ասել է նա:

ЦБ РФ подумает над запретом участия известных лиц в рекламе банков
ЦБ РФ подумает над предложением запретить участие известных лиц в рекламе банковских услуг, заявил первый зампред ЦБ Дмитрий Тулин, отвечая на вопросы в ходе рассмотрения годового отчета Банка России в Госдуме РФ, передает «Интерфакс».
Один из депутатов предложил законодательно запретить узнаваемым лицам участвовать в рекламных акциях кредитных организаций.
«Нужно еще обдумать и обсудить. Но в принципе есть же законы, которые в рекламе запрещают использовать детей, по-моему. Надо будет подумать», - сказал он.