Մարդ ինչքա՞ն «տուպոյ» պետք ա լինի, որ մենաշնորհը չտարբերի. Գագիկ Ծառուկյան
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանն այսօր հայտարարել է, որ ստուգումները կարող են սկսել հենց իր ընկերություններից։
«Ես եմ ասել, որ առաջինն իմ մոտ ստուգեն, որ իրավունք ունեն ստուգեն, մյուսներին կարգի հրավիրեն։ Եթե իմ կուսակցության նախարարները փորձեն ուրիշից սկսել, դա անհարմար է, նրանք առաջինը պետք է ինձնից սկսեն։ Ինչ չկա, պակաս է, կարգավորեն նոր անցնեն իրենց աշխատանքին, որ նրանց ճակատը պարզ լինի», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ծառուկյանը։
ԲՀԿ նախագահին վրդովեցրել են այն հայտարարություններն ու տեղեկությունները, որ ցեմենտի շուկայում իրեն պատկանող «Արարատ ցեմենտի» գործարանաը մենաշնորհային դիրք ունի։
«Էդքան դատարկ մարդիկ կլինե՞ն, որ չորս հատ ցեմենտի գործարան կա, Պարսկաստանից, Վրաստանից ներ են կրում, ասում են մենաշնորհ ա։ Մարդ ինչքա՞ն «տուպոյ» պտի լինի, որ մենաշնորհը չտարբերի», - հայտարարեց Ծառուկյանը՝ նշելով, որ եթե այդ գործարանին «տիրություն» չանի, անմիջապես կփակվի։
Նրա խոսքով՝ «Արարատ ցեմենտի» գործարանը ամսական 3 մլն դոլար գազի դիմաց է վճարում, ամսական 1 մլն 200 հազար դրամ էլ վճարում է էլեկտրաէներգիայի դիմաց։

Гагик Царукян: Каким «тупым» должен быть человек, чтобы не отличать монополию
Председатель партии «Процветающая Армения», депутат парламента Гагик Царукян заявил сегодня, что проверки могут начаться именно с его компаний.
«Я сам сказал, чтобы проверки начали с моих компаний, что имеют право проверить, призвать других к порядку. Если министры от моей партии попытаются начать с других, это будет неприлично, они должны начать с меня. Что есть, не хватает – урегулировать, потом перейти к своей работе, чтобы у них была чистая совесть», - заявил в беседе с журналистами Гагик Царукян.
Председателя партии «Процветающая Армения» счел возмутительными заявления и сведения о том, что принадлежащий ему завод «Арарат цемент» занимает монопольное положение на рынке цемента.
«Разве люди могут быть такими пустыми, чтобы заявлять о монополии в условиях, когда есть четыре цементных завода, при этом цемент ввозится еще из Ирана и Грузии. Каким тупым должен быть человек, чтобы не отличать монополию?» - заявил Царукян, отметив, что если он не будет «присматривать» за этим заводом, то он сразу закроется.
По его словам, завод «Арарат цемент» платит ежемесячно 3 млн. долларов за газ, 1 млн. 200 тысяч драмов – за потребленную электроэнергию.