«Սասնա ծռեր» զինված խմբից ազատ արձակվեց նաև Հովհաննես Հարությունյանը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը այսօր դատավոր Արշակ Վարդանյանի նախագահությամբ, բավարարեց «Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամ Հովհաննես Հարությունյանի խափանման միջոց կալանքը անձնական երաշխավորությամբ փոխելու միջնորդությունը և նրան ազատ արձակեց դատարանի դահլիճից:
Ավելի վաղ ասօրվա դատական նիստում իր պաշտպանյալի խափանման միջոցը փոխելու միջնորդություն ներկայացրել էր նրա փաստաբան Հայարփի Սարգսյանը՝ տեղեկացնելով, որ անձնական երաշխավորություն տվել են «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանն ու Վահե Էնֆիաջյանը։
Այսպիսով, Հովհաննես Հարությունյանը դարձավ «Սասնա ծռերի» գործով 9-րդ ազատ արձակվածը։ Մինչ այդ կալանքից ազատ էին արձակվել՝ Արեգ Կյուրեղյանը, Տիգրան Սարգսյանը, Հովհաննես Վարդանյանը, Արամ Մանուկյանը, Արամ Հակոբյանը, Սեդրակ Նազարյանը, Արթուր Մելքոնյանը և Արթուր Սողոմոնյանը։

Обвиняемый по делу «Сасна црер» Ованнес Арутюнян освобожден
Суд общей юрисдикции Ереване сегодня под председательством судьи Аршака Варданяна удовлетворил ходатайство об изменении пресечения обвиняемому по делу вооруженной группировки «Сасна црер» Ованнесу Арутюняну, освободив его под личное поручительство в зале суда.
Ранее сегодня адвокат Айарпи Саркисян представила в суд ходатайство об изменении меры пресечения в отношении своего подзащитного, сообщив, что депутаты парламента от фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян и Ваге Энфиаджян предоставили личные поручительства.
Таким образом, Ованнес Арутюнян стал 9-ым освобожденным в рамках дела вооруженной группировки «Сасна црер». До этого были освобождены Арег Курегян, Тигран Саркисян, Ованнес Варданян, Арам Манукян, Арам Акопян, Седрак Назарян, Артур Мелконян и Артур Согомонян.