Այս շաբաթ առաջնագծում բավականին ակտիվ են Ադրբեջանի հատուկ նշանակությամբ ստորաբաժանումները. Տիգրան Աբրահամյան
20/06/2018 11:31
Ապրիլի 12-ը կարելի է համարել Ադրբեջանի ակտիվացման այս փուլի մեկնարկը. հակառակորդն առաջնագծում նկատելիորեն ակտիվացել է, որը տարբեր ժամանակահատվածներում տարբեր դրսևորումներ է ունենում՝ զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, կուտակումներ, ակտիվ ինժիներական աշխատանքներ, հայաստանյան, արցախյան հասարակության վրա ազդելու փորձեր, քարոզչական աշխատանք բոլոր հնարավոր թիրախներով, այս մասին իր Facebook-յան էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Մոտ մեկ շաբաթ ակտիվությունը դրսևորվում էր զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժերով և կուտակումներով (նախորդ շաբաթ):
Արդեն 2 ամիս է առաջնագծում ակտիվ ինժիներական աշխատանքներ են իրականացվում. կա նաև սեզոնային գործոնը, սակայն միայն ընթացիկ աշխատանքներ չեն իրականացվում։ Այս շաբաթ բավականին ակտիվ են հատուկ նշանակությամբ ստորաբաժանումները», -գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։

Тигран Абраамян: На передовой довольно активны подразделения спецназначения ВС Азербайджана
Советник президента Нагорно-Карабахской Республики Тигран Абрамян на своей странице в Facebook коротко представил ситуацию на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск.
«1. 12 апреля можно считать началом данного этапа активизации Азербайджана: противник на передовой заметно активизировался, что в разные периоды получает разные проявления – перемещения военной техники, скопления, активные инженерные работы, попытки повлиять на общество в Армении и Арцахе, пропагандистская работа по всем возможным направлениям.
2. В течение порядка одной недели активность проявлялась активными перемещениями и скоплениями военной техники (на минувшей неделе).
3. Уже 2 месяца на передовой ведутся активные инженерные работы. Присутствует и сезонный фактор, однако осуществляются не только текущие работы.