ԵՄ-ն պատժամիջոցներ կսահմանի Վենեսուելայի 11 պաշտոնատար անձանց նկատմամբ
Եվրամիությունը պատժամիջոցներ կսահմանի Վենեսուելայի 11 պաշտոնատար անձանց դեմ ի նշան Նիկոլաս Մադուրոյի վերընտրման դեմ բողոքի մայիսի 20-ին կայացած ընտրություններում, որոնք, ԵՄ-ի տեսակետով, ազատ և  արդարացի չեն եղել, հայտնել Է Reuters գործակալությունը  հղում անելով Եվրոպայի դիվանագիտական աղբյուրներին:
Պատժամիջոցները չեն տարածվի Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի վրա, Եվրամիությունը նախ մտադիր է ճնշում գործադրել նրա շրջապատի վրա, հայտնել են գործակալության աղբյուրները: Սահմանափակիչ միջոցները կսահմանվեն ԵՄ մուտքի արգելքի և ակտիվների սառեցման ձեւով: Նրանց անունները, ում կվերաբերեն պատժամիջոցներն, առայժմ չեն նշվում:

ЕС введет санкции в отношении 11 официальных лиц Венесуэлы
Европейский союз введет санкции против 11 официальных лиц Венесуэлы в знак протеста против переизбрания президента Николаса Мадуро на состоявшихся 20 мая выборах, которые, с точки зрения ЕС, не были свободными и честными, сообщило в понедельник агентство Reuters со ссылкой на европейские дипломатические источники.
Санкции не будут распространяться на венесуэльского президента Николаса Мадуро, Евросоюз сначала намерен оказать давление на его окружение, сообщили источники агентства. Ограничительные меры будут введены в форме запрета на въезд в ЕС и замораживания активов. Имена тех, кого затронут санкции, пока не сообщаются.