Ստուգումներ են սկսվել ԴԱՀԿ-ում. կծիկը կարող է հասնել Միհրան Պողոսյանին. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, վարչապետի հանձնարարականով արդեն մի քանի օր է՝ ստուգումներ են սկսվել ԴԱՀԿ-ում, որի բացահայտումների կծիկը կարող է հասնել մինչև ԴԱՀԿ նախկին պետ, Սերժ Սարգսյանի մտերիմներից ու հովանավորյալներից մեկին՝ Միհրան Պողոսյանին, ով ներկայումս ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր է։
Ուշագրավ է, որ երեկ լրագրողների հետ զրույցում Պողոսյանը չի բացառել օֆշորային գործի վերաբացման հնարավորությունը՝ միևնույն ժամանակ հայտնելով, որ ինքը մտավախություններ չունի։
«Եթե նոր իշխանություններն անհրաժեշտ կգտնեն վերաբացել այդ գործը, կաջակցեմ և բոլոր փաստերը կներկայացնեմ», - ինքնավստահ հայտարարել է նա։
Ինչ վերաբերում է նախկին իշխանության ներկայացուցիչների հետ կապված բացահայտումներին, նա ողջունել է դա՝ ասելով, որ ով ինչ արել է, պետք է կարողանա պատասխան տալ դրա համար։

«Грапарак»: В СПИСА начались проверки
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что, по поручению премьер-министра, уже несколько дней начались проверки в Службе принудительного исполнения судебных актов (СПИСА), клубок разоблачений в которой может дойти до бывшего начальника СПИСА – одного из близких людей Сержа Саргсяна – Миграна Погосяна, который сейчас является депутатом парламента от Республиканской партии.
Примечательно, что вчера в беседе с журналистами Мигран Погосян не исключил возможность возобновления оффшорного дела, заявив в то же время, что у него нет обеспокоенности в этой связи.
«Если новые власти посчитают необходимым вновь открыть это дело, я посодействую и представлю все факты», - заявил самоуверенно он.
Что касается разоблачений, связанных с представителями прежней власти, то Мигран Погосян приветствовал это, заявив, что каждый должен ответить за все, что делал.