Ճապոնիայի խոշորագույն բանկն Իրանի հետ բոլոր գործարքները դադարեցնում է
Ճապոնիայի խոշորագույն Mitsubishi UFJ Financial բանկը կասեցրել է Իրանի հետ բոլոր առևտրային գործառնությունները մինչև 2018 թվականի  նոյեմբերի 4-ը՝ Թեհրանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների պատճառով, հաղորդում է Reuters- ը՝ հղում անելով բանկի անունից հաճախորդներին ուղարկված նամակին:
Ճապոնիան իրանական նավթի խոշորագույն գնորդներից մեկն է, և MUFG Bank- ը ներկրում է դրա մեծ մասը: Բանկը 180 օր է տվել Իրանի հետ բոլոր գործարքների կասեցման համար:
2014 թվականին MUFG բանկը տուգանվել է հարյուր միլիոնավոր դոլարներով՝  պատժամիջոցների տակ հայտնված ընկերությունների հետ գործարքներ իրականացնելու համար:

Крупнейший банк Японии приостановит все торговые операции с Ираном
Крупнейший банк Японии Mitsubishi UFJ Financial приостановит все торговые операции с Ираном до 4 ноября 2018 года из-за санкций США против Тегерана, сообщает Reuters со ссылкой на письмо, разосланное клиентам от имени банка.
Япония является одним из крупнейших покупателей иранской нефти, а MUFG Bank обрабатывает основную часть этого импорта. Банк дал 180 дней на сворачивание всех операций с Ираном.
В 2014 году MUFG Bank был оштрафован на сотни миллионов долларов за введение в заблуждение регуляторов США в отношении своих сделок со странами, находящимися под санкциями, включая Иран.
Банковское подразделение Mizuho Financial Group сообщило позже в четверг, что оно предпримет те же действия.