ՊՊԾ գնդում բանկոմատը բացել է Մխիթար Ավետիսյանը, ոչ թե Արմեն Բիլյանը. Պավլիկ Մանուկյան
Նա հայտարարել է, որ ՊՊԾ գնդի պարսպի մեջ ներկառուցված «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ» ՓԲ ընկերության բանկոմատը բացել է Մխիթար Ավետիսյանը, ոչ թե Արմեն Բիլյանը։
«Տղաների խափանման միջոցը փոխված է, բոլորը պիտի դուրս գան ի շահ պետության և արդարության: Խնդրում եմ վերականգնեք արդարությունը»,- ասել է նա:
Նշենք, որ  ըստ մեղադրանքի՝ Արմեն Բիլյանը կազմակերպված խմբի այլ անդամների հետ գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, 2016 թվականի հուլիսի 23-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում, գնդի տարածքում գտնվող գեներատորի գործարկմամբ, էլեկտրական սղոցով կտրել են ՊՊԾ գնդի պարսպի մեջ ներկառուցված «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ» ՓԲ ընկերության բանկոմատի հետնամասի դռների ծխնիները, բացել բանկոմատը և այնտեղից գաղտնի հափշտակել ՓԲ ընկերության առանձնապես խոշոր չափերով՝ 14.808.000 ՀՀ դրամը:
Բիլյանի փաստաբան Արմինե Ֆանյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել էր, որ իր պաշտպանյալը չի ընդունում իրեն առաջադրված բոլոր մեղադրանքները, այդ թվում՝ հափշտակության լրացուցիչ մեղադրանքը:
«Մեզ համար նույնիսկ ծիծաղելի է այդ մեղադրանքը, այն իմաստով, որ ամբողջությամբ անհիմն է, և այդ բանկոմատից կատարված հափշտակության հետ ինքը որևէ առնչություն չունի»,- ասել էր նա։

Банкомат на территории полка ППС взломал Мхитар Аветисян, а не Армен Билян – Павел Манукян
Он заявил, что расположенный на территории полка ППС банкомат ЗАО «АКБА-Кредит Агриколь банк» взломал Мхитар Аветисян, а не Армен Билян.
«Мера пресечения в отношении парней изменена, все должны быть освобождены в интересах государства и справедливости. Прошу восстановить справедливость», - сказал Павел Манукян.
Отметим, что согласно обвинению, Армен Билян вместе с другими членами вооруженной группировки в период с 23-го по 27-е июля 2016 года взломал находящийся на территории полка ППС банкомат ЗАО «АКБА-Кредит Агриколь банк» и похитил оттуда сумму в особо крупном размере 14.808.000 драмов.
Адвокат Биляна Армине Фанян в беседе с корреспондентом Aysor.am заявила, что ее подзащитный не согласен со всеми пунктами предъявленного ему обвинения, в том числе и с дополнительным обвинением в хищении.
«Это обвинение просто смешно, в том смысле, что оно полностью безосновательно, он не имеет никакого отношения к хищению из банкомата», - сказала она.