Դեռևս վաղ է հայտարարել Հայաստանում նոր խոշոր ներդրումների մասին. ԱՄՆ դեսպան
Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան Ռիչարդ Միլսը կարծում է, որ դեռևս վաղ է հայտարարել նոր խոշոր ներդրումների մասին:
«Կոռուպցիան և բոլոր տնտեսվարողների համար հավասար պայմանների ապահովումը ներդրումների ճանապարհին խոչընդոտ էր: Հայաստանի կառավարության կողմից կոռուպցիայի դեմ ուղղված աշխատանքը, հավասար պայմանների ապահովումը շատ ողջունելի են Միացյալ Նահանգների ներդրողների համայնքի կողմից», - լրագրողների հետ զրույցում ասել է Ռ.Միլսը:
Նրա խոսքով` «դեռևս վաղ է նոր խոշոր ներդրումների մասին հայտարարելը կամ դրանք սկսելը Հայաստանում»:
«ԱՄՆ գործարար համայնքի կողմից մենք շատ հարցումներ ենք ստանում այստեղ առկա հնարավորությունների մասին: Ներդրողները ցանկանում են տեսնել՝ արդյոք կառավարությունը հետամու՞տ է լինելու կոռուպցիայի դեմ պայքարի քայլերում, հետաքննությունները, որոնք սկսվել են, ինչպե՞ս է դրանց ընթացքը ապահովվելու, դրանց համապատասխանությունը օրենքի պահանջներին», - նշել է ԱՄՆ դեսպանը:

Пока рано говорить о новых инвестициях – посол США в Армении
Посол США в Армении Ричард Милс считает, что пока рано говорить о новых крупных инвестициях в республику.
«Коррупция и неравные условиях для хозяйствующих субъектов были препятствием на пути привлечения инвестиций. Сейчас действия правительства Армении по борьбе с коррупцией, обеспечение равных условий очень приветствуются со стороны инвесторов США», - сказал Р.Милс.
По его словам, пока рано говорить о новых инвестициях.
«Со стороны бизнес-сообщества США мы получаем много запросов о существующих здесь возможностях. Инвесторы желают знать, насколько правительство Армении привержено дальнейшим действиям в процессе борьбы с коррупцией, как обеспечивается процесс расследования, их соответствие закону», - отметил Р.Милс.