Ճապոնիայում ջրհեղեղի զոհերի թիվը հասել է 225-ի
Ճապոնիայի հարավարևմտյան և կենտրոնական շրջաններում ջրհեղեղի զոհ է դարձել 225 մարդ, ևս 14-ը համարվում է անհետ կորած, հայտնել է «Կիոդո» գործակալությունը:
Դեռեւս տարհանման կետերում են մնում 4,5 հազար մարդիկ: 36 պրեֆեկտուրաներում տարերային աղետի վնասը գնահատվում է 76,7 մլրդ իեն (մոտ 697 մլն դոլար):
Հիշեցնենք, որ հուլիսի առաջին շաբաթվա ընթացքում Ճապոնիայի հարավարեւմտյան եւ կենտրոնական մասերում հորդ անձրեւներ են տեղացել, ինչը հանգեցրել է վարարման եւ սողանքների: Որոշ վայրերում ափերից դուրս եկած գետերը ջրածածկ են արել զգալի տարածքներ:

В Японии число жертв наводнения возросло до 225 человек
Жертвами наводнения в юго-западных и центральных районах Японии стали 225 человек, еще 14 считаются пропавшими без вести, сообщило со ссылкой на полицию агентство Киодо.
По-прежнему в пунктах эвакуации остаются 4,5 тысячи человек. Ущерб от стихийного бедствия в 36 префектурах оценивается в 76,7 миллиарда иен (около 697 миллионов долларов).
В первую неделю июля ливневые дожди обрушились на юго-западную и центральную часть Японии, что привело к паводкам и оползням. В некоторых местах вышедшие из берегов реки затопили значительные территории.