Եթե տնտեսությունում դրական միտումը շարունակվի, կարող ենք խոսել աշխատավարձերի ու թոշակների բարձրացման մասին. Փոխվարչապետ
07/08/2018 16:22
Հայսատանում թոշակների, աշխատավարձերի ու նպաստների բարձրացումը կախված է լինելու երկրի տնտեսական ցուցանիշներից, այս մասին այսօր «Ազատություն» ռ/կ ֆեյսբուքյան ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Այս պահի դրությամբ ընդհանուր առմամբ կարող եմ ասել, որ պատկերը դրական է և, եթե տենդենցը նման կերպով շարունակվի, մենք կարող ենք քննարկել նաև այդ հարցը», - ասաց Տիգրան Ավինյաննը` նշելով, որ բյուջետային քննարկումներն ընթանում են:

Если положительные тенденции в экономике продолжатся, мы сможем говорить о повышении зарплат и пенсий – Тигран Авинян
07/08/2018 17:18
Повышение пенсий, зарплат и пособий в Армении будет зависеть от экономических показателей страны, заявил сегодня в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире Радио Азатутюн вице-премьер Армении Тигран Авинян.
«В целом, по состоянию на данный момент, могу сказать, что картина позитивная, и если подобная тенденция продолжится, мы сможем обсудить также этот вопрос», - заявил Тигран Авинян, отметив, что бюджетные обсуждения все еще продолжаются.