Երևանի ավագանու ընտրություններն աննախադեպ են լինելու Հայաստանի համար. ՀՀ ոստիկանապետ
Երևանի ավագանու ընտրությունները լինելու են ՀՀ-ում նախադեպ չունեցող ընտրություններ, այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
«Վարչապետից ունեմ համապատասխան հանձնարարական, որպեսզի ապահովեմ թափանցիկ ընտրություններ: Ես ձեզ վստահեցնում եմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունում լինելու են նախադեպ չունեցող ընտրություններ», - ասաց ոստիկանապետը:
Նա նշեց` ընտրակաշառքի դեպքերը բացառվելու են.
«Նման դրսևորումներ լինելու դեպքում և′ տվողը, և′ վերցնողը, և′ ոստիկանության այն աշխատակիցը, ում տեսադաշտում այդ ամենը կատարվել է, կենթարկվեն պատասխանատվության», - ամփոփեց Վալերի Օսիպյանը:
Նշենք, որ այսօր Կառավարության նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների ընթացքում ընտրակաշառքի որևէ դեպք չպետք է գրանցվի:

Выборы Совета старейшин Еревана будут беспрецедентными для Армении
Выборы Совета старейшин Еревана будут беспрецедентными, заявил сегодня после заседания правительства журналистам начальник полиции Валерий Осипян.
«Я получил от премьер-министра соответствующее поручение, чтобы обеспечить прозрачные выборы. Заверяю вас, что эти выборы в Республике Армения будут беспрецедентными», - сказал Осипян.
Он отметил, что случаи раздачи избирательной взятки будут исключены.
«В случае подобных явлений будут привлечены к ответственности и тот, кто дает, и тот, кто берет, и те сотрудники полиции в поле зрения которых это происходит», - резюмировал Валерий Осипян.
Отметим, что сегодня на заседании правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян отметил, что на выборах Совета старейшин Еревана не должно быть зафиксировано какого-либо случая избирательной взятки.