Դիեգո Կոստան՝ ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի խաղի լավագույն ֆուտբոլիստ
«Աթլետիկոն» հաղթել է «Ռեալին» ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի խաղում: Հանդիպումը կայացել է Տալլինում և ավարտվել Դիեգո Սիմեոնեի թիմի` լրացուցիչ ժամանակ տարած 4:2 հաշվով հաղթանակով:
Հանդիպման լավագույն խաղացող է ճանաչվել «Աթլետիկոյի» հարձակվող Դիեգո Կոստան, հայտնում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Իսպանացի հարձակվողը, հիշեցնենք, դուբլի հեղինակ է դարձել, ինչն «Աթլետիկոյին» թույլ է տվել խաղը տեղափոխվել լրացուցիչ ժամանակ:
Նշենք` Կոստայի առաջին գոլն ամենաարագն է եղել ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի պատմության մեջ. իսպանացին այն հեղինակել է հանդիպման 50-րդ վայրկյանին:
«Աթլետիկոն» իր պատմության մեջ երրորդ անգամ է դարձել ՈւԵՖԱ-ի սուպերգավաթակիր: Ավելի վաղ մադրիդցիներն այս մրցաշարում հաղթել են 2010 և 2012 թվականներին: Առաջին դեպքում հաղթել են «Ինտերին» (2:0), իսկ երկրորդ դեպքում` «Չելսիին» (4:1):

Диего Коста — лучший игрок матча за Суперкубок УЕФА
«Атлетико» обыграл «Реал» в матче за Суперкубок УЕФА. Встреча состоялась в Таллине на стадионе «Ле Кок Арена — Лиллекюла» и завершилась победой команды Диего Симеоне в дополнительное время со счётом 4:2.
Нападающий «Атлетико» Диего Коста признан лучшим игроком матча, сообщает пресс-служба УЕФА. Напомним, испанский форвард стал автором двух первых голов команды в ворота Кейлора Наваса, что позволило «Атлетико» перевести игру в дополнительное время. Отметим, что первый гол Косты стал самым быстрым в истории Суперкубка УЕФА — испанец забил на 50-й секунде встречи.
«Атлетико» в третий раз в истории стал победителем Суперкубка УЕФА. Ранее «матрасники» выигрывали этот турнир в 2010 и 2012 годах. В первом случае был обыгран «Интер» (2:0), во втором – «Челси» (4:1).