Քոչարյանը պատրաստ է կոնսոլիդացնել հակահեղափոխական բոլոր ուժերը. Լևոն Զուրաբյան
Ռոբերտ Քոչարյանը պատրաստ է կոնսոլիդացնել հակահեղափոխական բոլոր ուժերը, այսօր «Ազատություն» ռ/կ եթերում ասաց ՀԱԿ կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը.
«Ռոբերտ Քոչարյանը զբաղված է մեկ բանով` ինքն իրեն փրկելով, և դրա համար նա անգամ պատրաստ է կոնսոլիդացնել բոլոր այն հակահեղափոխական ուժերին, որոնք հիմա ռևանշի են ձգտում», - ասաց Լևոն Զուրաբյանը:
Նա ընդգծեց` Ռոբերտ Քոչարյանի կերպարը հիմա դարձել է մոբիլիզացիոն գործիք.
«Քոչարյանի ֆիգուրը դարձել է մոբիլիզացիոն գործիք, որում բոլորը շանս են տեսնում ու փորձում են իր հետ միասին ոգևորված գրոհել հեղափոխության դիրքերի վրա», - ասաց Լ. Զուրաբյանը:

Кочарян готов консолидировать контрреволюционные силы – Левон Зурабян
Экс-президент Армении Роберт Кочарян готов консолидировать все контрреволюционные силы, заявил сегодня в эфире Радио Азатутюн (Радио Свобода) заместитель председателя «Армянского национального конгресса» Левон Зурабян.
«Роберт Кочарян занят только одним – спасением самого себя, и поэтому он даже готов консолидировать все те контрреволюционные силы, которые сейчас стремятся к реваншу», - сказал Левон Зурабян.
Он подчеркнул, что образ Роберта Кочаряна стал сейчас мобилизационным инструментом.
«Фигура Кочаряна стала мобилизационным инструментом, в котором все видят шанс и пытаются вместе с ним воодушевленно атаковать позиции революции», - сказал Левон Зурабян.