Մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ համատարած ատելություն են քարոզում Նաիրա Զոհրաբյանի նկատմամբ. կան փաստեր. Իվետա Տոնոյան (Տեսանյութ)
17/09/2018 12:02
ԲՀԿ-ն չի սկսել սև փիառ իրականացնել, այս ամենը եղել է արձագանք՝ օրեր շարունակ սոցցացներում իրականացված կոնկրետ տեղեկատվական ռեկետի, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանն՝ անդրադառնալով այսօր «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանի հայտարարությանը։
«Օրեր շարունակ մարդկանց անձնական մեսիջների միջոցով՝ Ֆեյսբուքով և Ինստագրամով, գրվել են մեսիջներ՝ չընտրել Նաիրա Զոհրաբյանին։ Եթե նման բաներ օրեր շարունակ լինում են, բնական է, որ պետք է ունենան արձագանք», - նշեց նա։
Տոնոյանը նշեց, որ իրենք ունեն կոնկրետ փաստեր, որոնք առաջիկայում կներկայացվեն եվրոպական կառույցներին։ Տոնոյանը նաև նկատեց, որ քաղաքապետի իրենց թեկնածուի դեմ ուղղված գործողությունները իրականացվում են նախարարությունների աշխատակիցների կողմից, որոնց վերաբերյալ ևս կան փաստեր, և մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ համատարած ատելություն են քարոզում Նաիրա Զոհրաբյանի նկատմամբ։

Ряд высокопоставленных чиновников занимаются пропагандой ненависти в отношении Наиры Зограбян – Ивета Тоноян
17/09/2018 13:29
Партия «Процветающая Армения» не занимается черным PR, заявила сегодня в беседе с журналистами депутат парламента от фракции «Блок Царукян» Ивета Тоноян, касаясь заявления руководителя фракции «Елк» Лены Назарян.
Она отметила, что это реакция на информационный рэкет, который на протяжении дней постоянно проводится в социальных сетях.
«На протяжении дней в Facebook и Instagram проводится кампания, отдельные люди заняты распространением месседжей – не выбирать Наиру Зограбян. Если подобное постоянно происходит на протяжении дней, естественно, должна быть реакция на это», - отметила она.
Ивета Тоноян отметила, что у них есть конкретные факты, которые вскоре будут представлены европейским структурам. Она также отметила, что действия против их кандидата в мэры осуществляются сотрудниками министерств, в связи с чем также есть факты, кроме того, ряд высокопоставленных чиновников заняты повсеместной пропагандой ненависти в отношении Наиры Зограбян.