«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանն, առանց որևէ հիմնավորման, աշխատանքից ազատել է Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի տնօրենին
20/09/2018 09:44
Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի տնօրենի պաշտոնի շուրջ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի որոշումների արդյունքում լարված կրքերը դեռ չեն հանդարտվում: Երեկ պարզ դարձավ, որ արյունաբանական կենտրոնի տնօրենի պաշտոնի համար նոր մրցույթ է հայտարարվելու: Իսկ ահա երեկվա՝ սեպտեմբերի 19-ի կայացած մրցույթում հաղթող թեկնածու չի եղել: Սակայն, ըստ «Ժողովուրդ»-ի տեղեկությունների, տնօրենի պաշտոնի համար առաջադրված թեկնածու Սամվել Դանիելյանը չի բավարարել մրցույթի պահանջները և «կտրվել է քննությունից»:
Հիշեցնենք, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Սամվել Դանիելյանը համարվում է Թորոսյանի՝ արյունաբանական կենտրոնի տնօրենի ցանկալի թեկնածուն: Ու հիմա, փաստորեն, առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը որոշել է չհամաձայնել և նոր մրցույթ հայտարարել: Հավանաբար, նա փորձելու է Դանիելյանին կրկին այդ պաշտոնում «առաջ մղել»:
«Ի դեպ, տեղեկացանք, որ Թորոսյանն առանց որևէ հիմնավորման աշխատանքից ազատել է Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն Սմբատ Դաղբաշյանին», - հավելել է թերթը:

«Жоховурд»: Арсен Торосян без какого-либо основания уволил с работы директора Центра переливания крови имени Йоляна
20/09/2018 11:50
Газета «Жоховурд» пишет, что в результате решений министра здравоохранения Арсена Торосяна страсти вокруг должности директора Центра переливания крови им. Р.Йоляна не утихают. Вчера стало известно, что объявлен новый конкурс на вакантную должность  директора Центра переливания крови. Однако на состоявшемся вчера, 19 сентября, конкурсе победитель не был выбран. По сведениям издания, выдвинутый на должность директора кандидат Самвел Даниелян не смог удовлетворить требования и «провалил экзамен».
Напомним, Арсен Торонян считает Самвела Даниеляна предпочтительным кандидатом на должность директора Центра переливания крови им. Р.Йоляна. И сейчас фактически, министр здравоохранения Торосян решил не согласиться с результатом и объявить новый конкурс. Скорее всего, он попытается опять «протолкнуть» на эту должность Даниеляна.
«Кстати, мы узнали о том, что Торосян без какого-либо основания уволил с работы директора Центра переливания крови им. Р.Йоляна Смбата Дагбашяна», - отмечает газета.