Հավերժ միտի՞նգ, թե համառ աշխատանք, ընտրությունը ձերն է լինելու. Նաիրա Զոհրաբյանի ուղերձը
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը ընտրություններից առաջ ուղերձ է հղել իր ընտրողներին, որում ասվում է.
«Արդեն տևական ժամանակ է՝ մենք ապրում ենք ուրիշ Հայաստանում՝ հինը մերժել ենք, նորը ցավոք, դեռ չենք կարողանում ստեղծել։ Ու եթե մերժելու հիմնական գործողությունը քանդելն էր, ապա նորի ստեղծման համար պետք է կառուցել։ Մերժելու համար, այո, անհրաժեշտ էր հանրահավաքներ անել, լարել մարդկանց էմոցիաները և փորձել այդ լարումը անընդհատ պահել գերէմոցիոնալ դաշտում։ Կառուցելու համար պետք է գրագետ աշխատել և հանդարտեցնել էմոցիաները։ Իսկ եթե դա չի արվում, այլ երկիրը շարունակումէ  ղեկավարվել հեղափոխական միտինգների հոգեբանությամբ, պետությունը մնում է չեզոք գոտում՝ մերժված հնի և այդպես էլ չստեղծվող նորի միջև։
Ցավոք, քարոզարշավի ընթացքում ամեն նչ արվեց հասարակության հեղափոխական էմոցիաների վրա խաղալու և քաղաքացուն մենք ենք ու մեր միտինգը դաշտում փակելու համար, որպեսզի քաղաքացին հարցեր չտա ու չտեսնի այն լուրջ վտանգները, որ առաջիկայում ոչ թե թակելու, այլ ուղղակի ջարդելու են մեր դուռը։ Այսօր արդեն ռմբակոծվում է Երևանից ընդամենը մի քանի կմ հեռավորության վրա գտնվող Արենին։ Սա շատ լուրջ է»։
Նաիրա Զոհրաբյանը ուղերձում նաև հիշեցնում է, որ քարոզարավի սկզբից բանավեճի է հրավիրել իշխող կուսակցության թեկնածուին ու հավելել.
«Նա համառորեն խուսափեց, կարծում եմ, բոլորին հասկանալի պատճառով։ Փոխարենը նախընտրեց Հանրային հեռուստաընկերությամբ նախապես տեսաձայնագրված շոուն։ Հիմա ևս առաջարկն ուժի մեջ է, քարոզարշավի ավարտին մի քանի ժամ կա՝ միայն ուղիղ եթեր, բանավեճի օրակարգի ընտրությունը թողնում եմ իր վրա։ Վստահ եմ՝ չի գալու»։
Նաիրա Զոհրաբյանն ասել է, որ իր հաղթանակի դեպքում լավագույն մասնագետները ստանալու են հրավեր միասնաբար կառավարելու Երևանը։ Նա խոստանում է Երևանը դարձնել մաքուր, անվտանգ ու հարմարավետ քաղաք։ «Մեր առաջարկած ընտրությունը շատ պարզ է՝ հավերժ միտի՞նգ թե համառ աշխատանք։ Ընտրությունը ձերն է լինելու», - ուղերձը եզրափակել է թեկնածուն։

Постоянный митинг или упорная работа. Выбор за вами – Наира Зограбян обратилась к избирателям
Кандидат в мэры Еревана от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян обратилась к своим избирателям с посланием в преддверие выборов, в котором говорится:
«Уже длительное время мы живем в другой Армении – отвергли старое, а новое, к сожалению, пока создать не можем. И если основным действием неприятия является разрушение, то для создания нового нужно созидание. Да, чтобы отвергнуть, нужно проводить митинги, накалять эмоции людей и пытаться удержать это напряжение, постоянную эйфорию. Для созидания нужно грамотно работать и сдерживать эмоции. А если этого не делается, то страна продолжает управляться логикой революционных митингов, государство остается в нейтральной зоне – между отвергнутым странным и не создаваемым новым.
К сожалению, в ходе предвыборной кампании было сделано все возможное, чтобы сыграть на революционных чувствах общества и удержать граждан в поле «мы и наша революция», чтобы граждане не задавали вопросов и не увидели серьезных опасностей, которые в дальнейшем будут ломиться в нашу дверь, а не стучаться. Сегодня уже обстреливается находящееся на расстоянии нескольких километров от Еревана село Арени, это очень серьезно».
Наира Зограбян также напомнила в своем послании, что в начале агитационной кампании пригласила кандидата от правящей партии «Гражданский договор» к участию в дебатах.
«Он упорно избегал этого, думаю, по известным всем причинам. Вместо этого предпочел заранее записанное шоу в эфире Общественной телекомпании Армении. Сейчас  это предложение все еще в силе, до конца предвыборной кампании есть несколько часов –  только прямой эфир, выбор повестки дебатов оставляю за ним. Уверена, что он не придет».
Наира Зограбян заявила, что в случае победы лучшие специалисты будут приглашены для совместного управления городом. Она обещает сделать Ереван чистым, безопасным и комфортным городом. «Предложенный нами выбор очень прост – постоянный митинг или упорная работа. Выбор за вами», - резюмировала Наира Зограбян.