Նյու Յորքում կինը դանակով հարձակվել է մանկապարտեզի սաների վրա
Առնվազն հինգ մարդ, այդ թվում՝ երեք երեխա է դանակի վիրավորումներ ստացել Նյու Յորքի Քուինսի շրջանում շուրջօրյա մանկապարտեզի վրա կատարված հարձակման հետևանքով, չարագործը ձերբակալված է, հայտնել Է AJC-ն՝ հղում անելով քաղաքի ոստիկանությանը:
Նշվում է, որ հարձակումը կատարվել է տեղական ժամանակով ժամը մոտավորապես 4:00-ին: Ներկայում հինգ տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում, սակայն, ինչպես հայտնել է հեռուստաալիքը, երեխաներից մեկը լուրջ վերքեր է ստացել:
Ոստիկանության տվյալներով՝ հարձակումը կատարել է 52-ամյա մի կին: Նշվում է որ նա դանակի աննշան վերքեր է հասցրել նաև իրեն: Հարձակվողն արդեն ձերբակալված է ոստիկանության կողմից:

В Нью-Йорке женщина напала на детский сад
По меньшей мере пять человек, в том числе три ребенка, получили ножевые ранения в результате нападения в круглосуточном детском саду в районе Куинс в Нью-Йорке, нападавшая задержана,  сообщает AJC со ссылкой на полицию города.
Сообщается, что нападение произошло около 4.00 по местному времени (11.00 мск). На данный момент жизни пяти пострадавших ничего не угрожает, однако, как сообщает телеканал, один ребенок получил серьезные ранения.
По данным полиции, нападение совершила 52-летняя женщина. Сообщается, что она нанесла незначительные ножевые ранения и себе. Нападавшая уже задержана полицией.