ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «Թեժ գիծը» ժամը 16:00-ից 20:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ստացել է 6 հեռախոսազանգ
23/09/2018 20:51
ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «Թեժ գիծը» ժամը 16:00-ից 20:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ստացել է 6 հեռախոսազանգ, տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
Դրանցից 2 զանգերով քաղաքացիները խնդրել են ճշտել և իրենց հաղորդել այն տեղամասային կենտրոններն ու դրանց գտնվելու հասցեները, որտեղ պետք է իրենք քվեարկեն: Քաղաքացիներից 2-ը դժգոհել են իրենց անուններն իրենց բնակության վայրերից համեմատաբար հեռու ընտրատեղամասերի ընտրացուցակներում ընդգրկելու կապակցությամբ՝ այն դեպքում, երբ իրենց շենքի անմիջապես հարևանությամբ տեղակայված են ընտրական տեղամասեր: Մեկ այլ ահազանգով տեղեկացվել է, որ Արցախի 8 հասցեում գտնվող շենքի հարևանությամբ կայանած է մի ավտոմեքենա, և շենքի բնակիչները նախ մոտենում են ավտոմեքենայում գտնվող անձանց, ապա նոր գնում քվեարկելու:
Վերջին՝ 6-րդ ահազանգը վերաբերել է քաղաքացու մտահոգությանը առ այն, որ իր հարևանները, թեպետ երկար տարիներ մշտական բնակություն են հաստատել արտերկրում, սակայն նրանց անունները առկա են եղել ընտրացուցակներում: Ստուգման ենթակա բոլոր ահազանգերով անմիջապես իրականացվել են ստուգումներ, իսկ պարզաբանման ենթակա հարցերին տրվել են մանրակրկիտ պատասխաններ:

На «горячую линию» Общественного совета при начальнике полиции Армении в период с 16:00 по 20:00 поступило 6 звонков
23/09/2018 21:32
На телефон «горячей линии» Общественного совета при начальнике полиции Армении в период с 16:00 по 20:00 поступило 6 звонков, сообщает пресс-служба полиции Армении.
Согласно источнику, 2 звонка касались уточнения адресов избирательных участков и гражданам были предоставлены адреса участков, где они должны проголосовать. Два звонка касались включения имен граждан в избирательные списки участков, которые находятся сравнительно далеко от их места жительства, в том случае, когда по соседству расположены избирательные участки. Один звонок касался того, что по соседству со зданием по адресу проспект Арцаха 8 припаркован какой-то автомобиль, жители здания сначала подходят к сидящим в машине людям, потом только идут голосовать.
Последний звонок касался обеспокоенности гражданина в связи с тем, что его соседи, несмотря на то, что живут длительное время заграницей, однако их имена включены в избирательные списки.
По требующим проверки случаям немедленно были осуществлены соответствующие действия, по остальным же были даны исчерпывающие разъяснения.