Գլխավոր ակնկալիքն ազատ, արդար ընտրություններն էին, որոնք այսօր կայացան. Հայկ Մարության (Տեսանյութ)
Այսօր պայծառ օր էր, որովհետև վերջին տասնամյակում առաջին անգամ տեղի ունեցան ազատ, թափանցիկ ընտրություններ, «Իմ քայլը» դաշինքի կենտրոնական գրասենյակում Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը:
Դիտարկմանը, թե նախորդ ընտրություններում հանդես էր գալիս որպես դիտորդ, ինչ փոփոխություններ կան, Հայկ Մարությանն օրինակ բերեց 9/47 ընտրատեղամասը, որտեղ և իր քվեարկությունն էր կատարել:
«Արտառոց որևէ բան չկար իմ ընտրատեղամասում: Երբ նախորդ՝ խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ 3 խախտում էր արձանագրվել, այսօր փորձեցի պարզել, թե արդյոք դրանք շտկված են: Ականատես եղա, որ 100 տոկոսանոց շտկված իրավիճակ է: Սպասում եմ արդյունքներին, գլխավոր ակնկալիքն ազատ, արդար ընտրություններն էին, որոնք եղել են», - ասաց Հայկ Մարությանը:

Айк Марутян: Главным ожиданием были свободные, справедливые выборы, которые сегодня  состоялись
Сегодня прекрасный день, поскольку впервые за последнее десятилетие состоялись свободные, прозрачные выборы, заявил кандидат в мэры Еревана Айк Марутян корреспонденту Aysor.am в центральном офисе партии «Гражданский договор».
На замечание о том, что в прошлых выборах он участвовал  как наблюдатель, есть ли изменения, Айк Марутян привел в пример избирательный участок 9/47, где он голосовал.
«На моем избирательном участке не было ничего экстренного. Во время предыдущих выборов здесь было зарегистрировано три нарушения, сегодня я попытался выяснить, исправлены ли эти нарушения. Стал очевидцем того, что ситуация на 100% исправлена. Жду результатов, главным ожиданием были свободные, справедливые выборы, которые сегодня состоялись»,- сказал Айк Марутян.