Նախնական տվյալներով՝ պայթյունի պատճառ դարձած լիցաքավորվող բալոնը չի պատկանել ԲԿ-ին. Արման Հովակիմյան (Տեսանյութ)
25/09/2018 14:28
Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի թթվածնային կայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մահացած տեխնիկ օպերատորը Վահրամ Գասպարյանն է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Հովակիմյանը:
«Նախնական տվյալներով՝ այդ աշխատակիցն այսօր աշխատանքի չպետք է լիներ: Նաև նախնական տվյալներով ՝այդ լիցաքավորվող բալոնը, որի պատճառով տեղի է ունեցել պայթյունը, չի պատկանել կենտրոնին», - նշեց նա:
Հովակիմյանի խոսքով՝ կայանն այս տարվա հուլիսին անցել է փորձաքննություն և դրական եզրակացություն ստացել, աշխատակցիները ևս ստացել են հավաստագիր այնտեղ աշխատելու համար:
Aysor.am-ի դիտարկմանը, թե ինչպե՞ս է հիվանդանոցին չպատկանող բալոնը հայտնվել կայանում, Հովակիմյանը նշեց.
«Կոնկրետ վարկածներ չեմ ուզում ասել, փորձաքննությունը ցույց կտա»:
Նա նաև նկատեց, որ պայթյունի հետևանքով կա մեկ վիրովոր, ով այս պահին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:

По предварительным данным, ставший причиной взрыва кислородный баллон не принадлежал центру – Арман Овакимян
25/09/2018 15:52
В результате взрыва в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» пострадал техник-оператор Ваграм Гаспарян, сообщил сегодня журналистам временно исполняющий обязанности директора медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» Арман Овакимян.
«По предварительным данным, этот работник сегодня не должен был находиться на работе. Также по предварительным данным, заправляемый баллон, из-за которого произошел взрыв, не принадлежал медицинскому центру», - сказал он.
По словам Арман Овакимяна, станция прошла испытание и получила положительное заключение в июле этого года, работники также получили сертификаты для работы на станции.
На замечание корреспондента Aysor.am, как не принадлежащий больнице баллон оказался на станции, Овакимян ответил:
«Не хочу говорить о конкретных версиях, экспертиза покажет».
Он также отметил, что в результате взрыва пострадал еще один человек, который в настоящее время находится в реанимационном отделении больницы, его жизни не угрожает опасность.