Ուկիաինայում հաստատել են Սու-27-ի ավիավթարի հետևանքով ամերիկացի օդաչուի մահը
Ուկրաինայի ռազմական դատախազությունը հաստատել է, որ Վինիցկի շրջանում տեղի ունեցած Սու-27-ի ավիավթարի հետևանքով ամերիկացի օդաչու է զոհվել:
«Երկու օդաչուն էլ, որոնցից մեկն Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի սպա է, երկրորդը՝ ԱՄՆ Ազգային գվարդիայի օդուժի զինծառայող, զոհվել են», - ասվում է հողորդագրության մեջ:
Ավելի ուշ դատախազության հաղորդագրությունից օդաչուների քաղաքացիության մասին տեղեկությունը ջնջվել է:
Ուկրաինայի օդային ուժերին պատկանող Սու-27 կործանիչը վթարվել է «Մաքուր երկինք 2018» զորավարժությունների շրջանակներում թռիչք իրականացնելիս:  Ինչպես հաղորդել է ուկրաինական հեռուստատեսությունը, օրեր առաջ զորավարժությունների շրջանակներում ուսումնական մարտ է անցկացվել Սու-27-ի և F-15-ի միջև, որում հաղթող է ճանաչվել Սու-27-ը՝ ավելի լավ հնարքներ կատարելու շնորհիվ:

На Украине подтвердили гибель пилота из США при крушении Су-27
Военная прокуратура Украины подтвердила гибель пилота из США при крушении самолета Су-27 в Винницкой области.
"Оба пилота, один из которых — офицер Военно-воздушных сил Украины, второй — военнослужащий ВВС Национальной гвардии США, погибли", — говорится в сообщении.
Позднее из текста сообщения была удалена информация о гражданстве пилотов.
Истребитель разбился во врем  авиационных учений "Чистое небо — 2018". Как сообщало "Военное телевидение Украины", на днях в рамках учений состоялся учебный бой между Су-27 и F-15, из которого Су-27 вышел победителем за счет лучшей маневренности.