Իրանում հայտնել են զորահանդեսի ժամանակ ահաբեկչության կազմակերպչի ոչնչացման մասին
Իրանի զինված ուժերի Իսլամական հեղափոխության պահապանների զորամիավորման հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտը հայտարարել է, որ Իրանի Ահվազ քաղաքում զորահանդեսի ժամանակ ահաբեկչական գործողության կազմակերպիչը ոչնչացված է, հայտնել է Mehr գործակալությունը:
Իսլամական հեղափոխության պահապանների զորամիավորման հայտարարության համաձայն՝ «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում արգելված) «Էմիր» Աբու Դխոխան սպանվել է նախօրեի առավոտյան Իրաքի Դիյալայի նահանգում՝ Իրանի հետ սահմանի մոտ:
Ահվազում կատարված ահաբեկչական գործողության ժամանակ զինյալները կրակ են բացել զորահանդեսի մասնակիցների վրա: Վերջին տվյալով՝ ահաբեկչական գործողությունը 29 մարդու կյանք է խլել, 53 հոգի վիրավորվել է:
IRNA-ն նշում է, որ հրաձգությունը սկսել են զինվորական համազգեստով չորս ահաբեկիչներ, որոնք գտնվել են տրիբունայի հետևում: Հրաձգությունը շարունակվել է տասը րոպե:

В Иране сообщили о ликвидации организатора теракта на военном параде
Департамент по связям с общественностью Корпуса стражей исламской революции ВС Ирана заявил, что организатор теракта на военном параде Ахвазе в Иране ликвидирован, передает агентство Mehr.
Согласно заявлению КСИР, "эмир" "Исламского государства" (запрещенное в России)  Абу Дхоха убит во вторник утром в иракской провинции Дияла на границе с Ираном.
Теракт в Ахвазе произошел в субботу утром, боевики открыли огонь по участникам военного парада. По последним данным, теракт унес жизни 29 человек, 53 человека ранены.
IRNA отмечает, что стрельбу открыли четыре террориста в военной форме, находившиеся за трибуной. Стрельба продолжалась десять минут.