Որևէ խնդիր չեմ տեսնում. ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարը՝ ՀԱՊԿ ԽՎ-ն Երևանից Մոսկվա տեղափոխելու մասին
ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը խնդիր չի տեսնում ՀԱՊԿ խորհրդարանական վերահաժողովի նիստը Երևանից Մոսկվա տեղափոխելու որոշման մեջ:
«Այս հարցերին պետք պարագմատիկ վերաբերվենք: Չգիտեմ՝ այս պահին խորհրդակցությունը մեր գործընկերների հետ ինչպիսին է, բայց մոտեցումը պետք է պրագմատիկ լինի: Որևէ խնդիր չեմ տեսնում», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը հայտարարել էր, որ ՀԱՊԿ ԽՎ նիստը որոշվել է Երևանից տեղափոխել Մոսկվա:

Armenia’s acting FM sees no issue in moving CSTO PA session from Yerevan to Moscow
Armenia’s acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan sees no issue in the decision to move the conduction of the CSTO PA from Yerevan to Moscow.
“Such issues should be treated with pragmatism. I am not aware of the consultations that have taken place, but I believe that pragmatic approach should be displayed,” the acting FM told the reporters today.
Earlier Russian official Leonid Kalashnikov stated that a decision has been made to move the conduction of the session to Moscow agreed with the possibility of Prime Minister Pashinyan’s resignation.