Ընտրություններում ԲՀԿ-ի շանսերը շատ լուրջ եմ գնահատում. Միքայել Մելքումյան (Տեսանյութ)
ԲՀԿ-ն դեռ պաշտոնական որոշում չունի՝ ինչպես է մասնակցելու ընտրություններին՝ դաշինքով, թե առանձին, լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
«Դեռև որոշում չունենք, որովհետև դեռևս որոշում չկա նոր ընտրությունների օրվա հետ կապված։ Երբ լինի, այն ժամանակ էլ կունենանք», - նշեց նա։
Դիտարկմանը, թե կան հարապարկումներ, որ ԲՀԿ-ն պատրաստվում է ընտրություններին «Սասնա ծռերի» հետ մասնակցել՝ Մելքումյանը հակադարձեց. «Բացարձակ այդպիսի բան չեմ լսել»։
Հարցին՝ կա՞ այնպիսի ուժ, որի հետ համագործակցությունը իրենք բացառում են, Մելքումյանն ասաց. «Հիմա այս ընտրություններին գնում են հանունի, ոչ թե ընդդեմի»։
Նա նաև ընդգծեց, որ ընտրություններում իրենց շանսերը լավ է գնահատում։
«Եկեք այսօր եղանակի կանխատեսմամբ չզբաղվեմ, բայց ասեմ, որ մեր շանսերը շատ լուրջ եմ գնահատում», - եզրափակեց նա։

Оцениваю шансы «Процветающей Армении» на выборах как очень серьезные – Микаел Мелкумян
Партия «Процветающая Армения» пока не приняла решения о формате участия в предстоящих внеочередных парламентских выборах, заявил сегодня журналистам вице-спикер парламента, депутат фракции «Блок Царукян» Микаел Мелкумян.
«У нас пока нет решения, поскольку еще нет решения о дате проведения внеочередных выборов. Когда будет, мы решим», - отметил он.
На замечание, СМИ пишут о том, что партия «Процветающая Армения» намерена участвовать в выборах вместе с «Сасна црер», Микаел Мкелкумян ответил: «Я ничего подобного не слышал».
На вопрос, есть ли политические силы, с которыми партия исключает сотрудничество, Мелкумян заявил: «Сейчас на эти выборы идут во имя, а не против».
Он также подчеркнул, что у партии «Процветающая Армения» есть хорошие шансы на выборах.
«Давайте сегодня не заниматься прогнозом погоды, но скажу, что я оцениваю наши шансы как очень серьезные», - резюмировал он.