Ընտրություններում ԲՀԿ-ի շանսերը շատ լուրջ եմ գնահատում. Միքայել Մելքումյան (Տեսանյութ)
ԲՀԿ-ն դեռ պաշտոնական որոշում չունի՝ ինչպես է մասնակցելու ընտրություններին՝ դաշինքով, թե առանձին, լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
«Դեռև որոշում չունենք, որովհետև դեռևս որոշում չկա նոր ընտրությունների օրվա հետ կապված։ Երբ լինի, այն ժամանակ էլ կունենանք», - նշեց նա։
Դիտարկմանը, թե կան հարապարկումներ, որ ԲՀԿ-ն պատրաստվում է ընտրություններին «Սասնա ծռերի» հետ մասնակցել՝ Մելքումյանը հակադարձեց. «Բացարձակ այդպիսի բան չեմ լսել»։
Հարցին՝ կա՞ այնպիսի ուժ, որի հետ համագործակցությունը իրենք բացառում են, Մելքումյանն ասաց. «Հիմա այս ընտրություններին գնում են հանունի, ոչ թե ընդդեմի»։
Նա նաև ընդգծեց, որ ընտրություններում իրենց շանսերը լավ է գնահատում։
«Եկեք այսօր եղանակի կանխատեսմամբ չզբաղվեմ, բայց ասեմ, որ մեր շանսերը շատ լուրջ եմ գնահատում», - եզրափակեց նա։

PAP has serious chances in upcoming elections: Tsarukyan faction MP
The Prosperous Armenia party has not made a decision yet over the format of participation in the upcoming snap parliamentary elections in December, vice parliament speaker, Tsarukyan faction MP Michael Melkumyan told the reporters today.
“We have not made a decision yet. The day of the elections is not set either. After the day is known we will make the decision,” he said.
Melkumyan also ruled out information about party’s participation in the elections with Sasna Tsrer party.
As to whether there is a force with who they exclude cooperation, Melkumyan said that currently they are heading to elections “for the sake of and not against”.